Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pomarańczowi zaprezentowani. „Sezon trudny, ale dobry”

15.09.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W czwartkowe popołudnie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się prezentacja Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2016/2017. Ten rusza niebawem, bo już w pierwszy weekend października.

Zanim rozgrywki w PlusLidze rozpoczną się na dobre, nasz Klub chciał oficjalnie przywitać się z kibicami przed ich startem.

Przy tej okazji władze Klubu zaprosiły do wzięcia udziału w tym wydarzeniu jedenastu VIP-ów, którzy wywoływali kolejno zawodników pierwszego zespołu na parkiet.

W tym zacnym gronie znaleźli się: Anna Hetman – prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, Ryszard Rakoczy – I zastępca prezydenta miasta, Janusz Buda – II zastępca prezydenta miasta, Józef Pawlinów – Zastępca Prezesa Zarządu ds. Technicznych Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Partnera Strategicznego klubu, Artur Wojtków – Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Leszek Laszkiewicz – hokeista JKH GKS Jastrzębie, wychowanek jastrzębskiego klubu, wielokrotny reprezentant Polski, Engelbert Szolc – były piłkarz ręczny, olimpijczyk z Monachium z 1972 roku, wielokrotny reprezentant Polski, członek Klubu Sympatyka Jastrzębskiego Węgla, Wiktor Krebok – były trener reprezentacji Polski, w tym na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, były trener naszego klubu oraz klubów żeńskich i męskich z Bielska-Białej oraz Andrychowa, Grzegorz Wagner – były reprezentant Polski, siatkarz m.in. klubu Jastrzębie-Borynia, syn znakomitego trenera reprezentacji Huberta Jerzego Wagnera, trener siatkówki, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, Jan Węglarz – były gracz Górnika Siemianowice, uczestnik MŚ w 1966 roku oraz Alfred Habdas – członek bractwa kurkowego w Żorach.

Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol na wstępie przywitał jastrzębską publiczność, a potem zaprezentował nową koszulkę na sezon 2016/2017. – Będzie to sezon trudny, ale dobry – mówił szef zarządu naszego Klubu i jednocześnie dziękował fanom za tak liczne przybycie. – Jastrzębie-Zdrój kocha siatkówkę! – zaznaczał.

Prezentacja nowej koszulki

Później z wraz z prezenterami zapraszał kolejnych oficjeli do siebie, wręczał im szaliki bądź koszulkę i szalik (jak to miało miejsce w przypadku pani prezydent), a ważne osobistości zajmowały swoje miejsca na specjalnie przygotowanym na tę okazję podwyższeniu.

Zawodnicy wbiegali na boisko, witali się publicznością obiegając boisko dookoła, a po udzieleniu odpowiedzi na pytanie prowadzących, wyrzucali w trybuny wcześniej podpisane przez siebie piłki. Te cieszyły się ogromnym wzięciem.

Kapitanem zespołu w nowym sezonie będzie grający z numerem pierwszym Patryk Strzeżek, który jest dumny z tej nominacji i przyznał, że ciąży na nim duża odpowiedzialność.

Okazuje się, że najdłuższy staż gry w Jastrzębskim Węglu ma zaledwie…20-letni libero Jakub Popiwczak, który jest już w pierwszym zespole JW piąty rok. Zapytany, jak się z tym czuje, odparł, że „lżej”. – Teraz już nie muszę nosić wody, bo są od tego młodsi koledzy – mówił z przymrużeniem oka młody zawodnik.

Po zaprezentowaniu pierwszego zespołu oraz sztabu szkoleniowego, na boisko zaproszona została Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla i jej trenerzy.

Później odbyły się występy grup tanecznych: Active z Pawłowic oraz Explozji Tańca z Jastrzębia-Zdroju, a na deser fani Pomarańczowych otrzymali mecz z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (o nim piszemy w innym miejscu).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin