Pomarańczowi z wizytą w szkole. Lukasa Kampę czekała…matura z niemieckiego!

Opublikowany przez 8 grudnia, 2016 17:45

Rozmiar czcionki : A- A A+

W środę 7 grudnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla odwiedzili Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana II Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

W spotkaniu z licealistami oraz uczniami technikum udział wzięli trzej gracze pierwszego zespołu: Lukas Kampa, Scott Touzinsky oraz Maciej Muzaj.

Uczniowie jastrzębskiej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w lekcjach językowych, podczas których obowiązująca była mowa ojczysta zagranicznych graczy pomarańczowej ekipy. Natomiast Maciej Muzaj poprowadził lekcję WF-u.

Jestem zachwycony poziomem znajomości języka niemieckiego, jaki prezentują uczniowie tej szkoły – kręcił głową z uznaniem Lukas Kampa. Niemieckiego rozgrywającego przyjęto zresztą w fantastyczny sposób. Najpierw wspólnie z uczniami obejrzał profesjonalnie wykonaną prezentację na swój temat, zaś później…poszedł do matury w języku niemieckim! Na spotkaniu z Lukasem szkolna aula pękała w szwach.

Po lekcjach rozegrano mini mecze z udziałem naszych zawodników (każdy z nich reprezentował inną drużynę). Był także czas na wspólnie zdjęcia oraz autografy dla młodzieży. Na koniec dyrekcja szkoły zaprosiła naszą delegację na poczęstunek. – Naprawdę miło spędziłem czas – przyznał po wizycie w szkole Lukas Kampa.

Galeria zdjęć.