Pomarańczowi rozpoczną przygotowania do sezonu 7 sierpnia

Opublikowany przez 4 sierpnia, 2017 14:55

Rozmiar czcionki : A- A A+

W najbliższy poniedziałek 7 sierpnia nasza drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu 2017/2018. Skład zespołu, który weźmie udział w pierwszych zajęciach, będzie mocno okrojony.

Obecni mają być: kapitan Patryk Strzeżek, przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva i Marcin Ernastowicz, wszyscy środkowi, a więc: Wojciech Sobala, Grzegorz Kosok, Damian Boruch oraz Jakub Turski, jak również nowo zakontraktowany drugi rozgrywający Dardan Lushtaku. Do pomocy w treningach dokooptowani zostaną trzech adepci z Akademii Talentów.

Ze względu na obowiązki reprezentacyjne w początkowej fazie przygotowań do rozrywek zabraknie: Macieja Muzaja, Jakuba Popiwczaka, Lukasa Kampy, Jasona De Rocco, Kevina Tillie oraz Karola Gdowskiego, który został powołany do kadry Polski kadetów. Najpóźniej do zespołu dołączy De Rocco, który w terminie od 26 września do 1 października weźmie udział w Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA), które zostaną rozegrane w amerykańskim Colorado Springs. Pozostali gracze z tego grona, w zależności od powołań na Mistrzostwa Europy, wrócą do Klubu po zakończeniu EUROVOLLEY’A 2017 (24 sierpnia do 3 września).

Program przygotowań do sezonu obejmuje osiem tygodni treningów. W tym czasie rozgramy trzy turnieje i jeden bądź dwa sparingi – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

2 września nasz zespół ma rozegrać towarzyskie, charytatywne spotkanie z ONICO Warszawa w Kobyłce. Od 15 września do 17 września pomarańczowa ekipa będzie przebywać na turnieju we francuskim Tourcoing, zaś w dniach od 23 do 24 września Pomarańczowi mają w planie udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie (oprócz JW zagrają tam jeszcze: GKS Katowice, ONICO Warszawa oraz Berlin Recycling Volleys).

W pierwszej fazie przygotowań akcenty położymy głównie na aspekty fizyczne, niemniej przez cały czas będzie również szlifować elementy techniczne – dodaje opiekun naszego zespołu.

Nowy sezon PlusLigi ma się rozpocząć 30 września. W tym dniu – według ramowego terminarza – Jastrzębski Węgiel ma zainaugurować rozgrywki meczem u siebie z BBTS Bielsko-Biała. Niewykluczone jednak, że ze względu na absencje zawodników ze strefy NORCECA, spotkania pierwszej serii gier zostaną przełożone.