Pomarańczowi postawili się wicemistrzom Polski

23.09.2016 Autor: Arkadiusz Modliński

W rozegranym w Rzeszowie meczu towarzyskim Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym boju pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 (19:25, 25:20, 25:16, 23:25, 15:8).

Mecz w rzeszowskiej hali Podpromie miał niezwykle wyrównany przebieg. Spotkanie to rozpoczęło się po myśli ekipy trenera Marka Lebedew, która wygrała pierwszego seta do 19. Dwie kolejne odsłony meczu padły łupem rywali. Nasza drużyna jednak nie zamierzała się łatwo poddać i po zaciętej walce w czwartej partii zdołała doprowadzić do tie-break’a. W nim swoją wyższość udowodnili wicemistrzowie kraju. W naszym zespole cieszyć może świetna postawa atakującego Macieja Muzaja, który wrócił do składu po przerwie wymuszonej urazem palca i zdobył w dzisiejszym meczu 23 punkty przy ponad 50-procentowej skuteczności w ataku.

W sobotę i niedzielę nasza drużyna wystąpi w turnieju w Zawierciu, gdzie w pierwszym sobotnim meczu zmierzy się z GKS-em Katowice (początek o godzinie 15:00, hala OSiR przy ul. Blanowskiej 40).

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:2 (19:25, 25:20, 25:16, 23:25, 15:8)

Asseco Resovia Rzeszów: Schops, Drzyzga, Perrin, Ivović, Nowakowski, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Tichacek, Rossard, Lemański, Dryja, Masłowski (libero), Depowski, Winters.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Gil, Oliva, De Rocco, Boruch, Kosok, Popiwczak (libero) oraz Bachmatiuk, Touzinsky, Gdowski (libero), Ernastowicz, Sobala.