Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

PlusLiga na start. W sobotę zaczynamy sezon ligowy!

27.09.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Sobotnim meczem z Indykpolem AZS Olsztyn nasz zespół rozpocznie zmagania ligowe w sezonie 2016/2017. Będzie to sezon wyjątkowy, gdyż PlusLiga po raz pierwszy w swojej kilkunastoletniej historii będzie liczyć 16 zespołów. Do grona ekip z poprzedniego sezonu dołączyły drużyny z I ligi: GKS Katowice oraz Espadon Szczecin.

Więcej drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej, to więcej spotkań z udziałem Pomarańczowych. Pierwszy gwizdek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej wybrzmi w sobotę o godzinie 18:00.

– Odczuwamy już głód gry o punkty, atmosfery meczowej i występu przed własną publicznością. Każdy z nas jest gotowy i przygotowany do meczu – deklaruje Patryk Strzeżek, nowy kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Podekscytowany występami na parkietach PlusLigi jest także nowy przyjmujący w zespole, Salvador Hidalgo Oliva. – Mamy fajny zespół, jest między nami „chemia”. Chcemy wygrywać w każdym meczu, by na koniec sezonu zasadniczego dostać się do czołowej czwórki – śmiało zapowiada Kubańczyk z niemieckim paszportem.

– Każdy zespół w ligowej stawce z założenia walczy o najwyższe trofeum, ale jak wiadomo tylko jedna drużyna może je zdobyć. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy sporo sparingów. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych.

Dopiero w środę do zespołu dołączy Lukas Kampa, która wraca z kwalifikacji do mistrzostw Europy. – Myślę, że nie będzie problemem dla nas i dla Lukasa, żeby się zgrać w tak krótkim czasie. Zresztą niezależnie od tego, kto wystąpi w sobotę na rozegraniu – Lukas czy Radek Gil, doskonale sobie poradzi – uspokaja nasz kapitan i na koniec apeluje do kibiców: – Serdecznie zapraszam wszystkich fanów Jastrzębskiego Węgla na sobotni mecz. Chcemy dobrze „wejść” w sezon i wygrać to spotkanie.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin