PlusLiga na start. W sobotę zaczynamy sezon ligowy!

Opublikowany przez 27 września, 2016 18:21

Rozmiar czcionki : A- A A+

Sobotnim meczem z Indykpolem AZS Olsztyn nasz zespół rozpocznie zmagania ligowe w sezonie 2016/2017. Będzie to sezon wyjątkowy, gdyż PlusLiga po raz pierwszy w swojej kilkunastoletniej historii będzie liczyć 16 zespołów. Do grona ekip z poprzedniego sezonu dołączyły drużyny z I ligi: GKS Katowice oraz Espadon Szczecin.

Więcej drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej, to więcej spotkań z udziałem Pomarańczowych. Pierwszy gwizdek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej wybrzmi w sobotę o godzinie 18:00.

Odczuwamy już głód gry o punkty, atmosfery meczowej i występu przed własną publicznością. Każdy z nas jest gotowy i przygotowany do meczu – deklaruje Patryk Strzeżek, nowy kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Podekscytowany występami na parkietach PlusLigi jest także nowy przyjmujący w zespole, Salvador Hidalgo Oliva. – Mamy fajny zespół, jest między nami „chemia”. Chcemy wygrywać w każdym meczu, by na koniec sezonu zasadniczego dostać się do czołowej czwórki – śmiało zapowiada Kubańczyk z niemieckim paszportem.

Każdy zespół w ligowej stawce z założenia walczy o najwyższe trofeum, ale jak wiadomo tylko jedna drużyna może je zdobyć. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy sporo sparingów. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych.

Dopiero w środę do zespołu dołączy Lukas Kampa, która wraca z kwalifikacji do mistrzostw Europy. – Myślę, że nie będzie problemem dla nas i dla Lukasa, żeby się zgrać w tak krótkim czasie. Zresztą niezależnie od tego, kto wystąpi w sobotę na rozegraniu – Lukas czy Radek Gil, doskonale sobie poradzi – uspokaja nasz kapitan i na koniec apeluje do kibiców: – Serdecznie zapraszam wszystkich fanów Jastrzębskiego Węgla na sobotni mecz. Chcemy dobrze „wejść” w sezon i wygrać to spotkanie.