Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Nicola Giolito

Trener przygotowania motorycznego

  • Data urodzenia: 12 września 1976 r.

TPM

Informacje o trenerze przygotowania motorycznego

Trenerem przygotowania motorycznego na sezon 2021-22 został Nicola Giolito. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. Pochodzący z Rimini Nicola pracował już w przeszłości w naszym Klubie, a miało to miejsce w sezonach: 2017/2018 i 2018/2019 za kadencji trenerów: Ferdinando de Giorgiego oraz Roberto Santilliego.

W drugim z wymienionych sezonów wywalczył on z Jastrzębskim Węglem brązowy medal mistrzostw Polski.Teraz 45-letni Włoch zastąpi na tym stanowisku Jakuba Radomskiego z Akademii Talentów, który przejął te obowiązki po Luke’u Reynoldsie, a obecnie wraca do pracy z naszą młodzieżą.

W swojej karierze Nicola pracował w sztabach szkoleniowych takich trenerów jak: Giovanni Guidetti, Julio Velasco, Angelo Frigoni, Jurij Mariczew, Andriej Woronkow, Tuomas Sammelvuo, Ferdinando De Giorgi, Lorenzo Bernardi oraz Roberto Santilli.Cenne jest również to, że przez ostatnie miesiące Nicola był w naszym Klubie, pomagał w treningach i przygotowaniach do meczów. Po rozstaniu w trakcie minionych rozgrywek z Cucine Lube Civitanova (odszedł wraz z „Fefe” de Giorgim) chętnie przybył do naszego Klubu i także ma swoją „cegiełkę” w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego przez Jastrzębski Węgiel.

– Prawda jest taka, że nigdy nie chciałem opuszczać Jastrzębskiego Węgla, ale w pewnym momencie nastąpiły korekty w sztabie szkoleniowym trenera Santilliego i wspólnie zdecydowaliśmy, że będzie lepiej dla mnie, żebym odszedł. Powrót dla Klubu był więc dla mnie łatwą decyzją. Po prostu znów chciałem pracować z taką drużyną, w klubie z tak dobrą organizacją i zarządem, ze świetnym zawodnikami, więc jak mówię łatwo było mi tu wrócić – wyjaśnia Nicola Giolito.

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin