Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Moustapha M’Baye

Środkowy

  • Data urodzenia: 22.01.1992 r.
  • Miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska
  • Wzrost: 198 cm
  • Waga: 97 kg
  • Zasięg w ataku: 361 cm
  • Zasięg w bloku: 342 cm
  • Kluby: LOTOS Trefl Gdańsk, Krispol Września, KPS Siedlce, AZS Częstochowa, Stal AZS PWSZ Nysa, Cuprum Lubin.

22

Informacje o Zawodniku

Moustapha M’Baye urodził się 22 stycznia 1992 roku w Gdańsku. Jego mama jest Polką, natomiast ojciec jest Senegalczykiem. Nasz nowy zawodnik zaczynał swoją przygodę z siatkówką w młodzieżowych zespołach gdańskiego Trefla. W 2015 roku wywalczył z rodzimym klubem wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski. Potem reprezentował kluby pierwszoligowe. W sezonie 2018 roku trafił do grającej wówczas na zapleczu ekstraklasy Stali Nysa, z którą w 2020 roku awansował do PlusLigi.

W PlusLidze debiutował już wcześniej, w sezonie 2013/2014. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej spędził sześć sezonów, w których rozegrał 74 meczów, zdobywając w nich 414 punktów. Największą liczbę zdobytych punktów w danym meczu osiągnął w aktualnym sezonie, grając przeciwko BBTS Bielsko-Biała. Wynosi ona 14 „oczek”.

– W związku z kontuzją Łukasza Wiśniewskiego znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Po pierwsze, do końca sezonu straciliśmy podstawowego i bardzo ważnego dla drużyny zawodnika, a po drugie jego brak rzutował na proces treningu. Dlatego cieszę się, że udało nam się w miarę szybko znaleźć wartościowego zawodnika, który wypełni lukę po Łukaszu w codziennych zajęciach zespołu, jak i będzie podporą w meczach. Dziękuję naszemu nowemu zawodnikowi, że zdecydował się na taki krok w trakcie rozgrywek, a Zarządowi Cuprum Lubin za umożliwienie mu odejścia w trakcie sezonu. Wszystko odbyło się polubownie, z wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin