Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mateusz Jóźwik

Przyjmujący

  • Data urodzenia: 30.05.1996r.
  • Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
  • Wzrost: 195 cm
  • Masa ciała: 86 kg
  • Zasięg w ataku: 347 cm
  • Zasięg w bloku: 320 cm
  • Kluby: Hutnik Dobry Wynik Kraków, AKS V LO Rzeszów, BBTS Bielsko-Biała U21, Union Raiffeisen Waldviertel (Austria), TSV Sanok, Krispol Września, AZS AGH Kraków, PSG KPS Siedlce, LUK Lublin

31

Informacje o Zawodniku

Nasz nowy przyjmujący jest krakowianinem, chociaż on lubi podkreśla, iż jest nowohucianinem. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał jako ośmiolatek na krakowskim Osiedlu 2 Pułku Lotniczego pod okiem taty Tomasza Fornala Marka oraz trenera Tomasza Klocka. W wieku 15 lat wyjechał do Rzeszowa, by grać w AKS Rzeszów. Następnie został objęty centralnym szkoleniem w SMS PZPS Spała. Ma za sobą występy w juniorskiej drużynie BBTS Bielsko-Biała. W dalszej kolejności próbował swoich sił w lidze austriackiej (Union Raiffeisen Waldviertel). Następnie ogrywał się w klubach pierwszoligowych, reprezentując kolejno barwy klubów: TSV Sanok, Krispol Września, AZS AGH Kraków i PSG KPS Siedlce.

W sezonie 2021/2022 dołączył do występującego w PlusLidze LUK-u Lublin i został w nim do końca minionego sezonu. Łącznie w PlusLidze wystąpił w 33 meczach, w których zdobył 66 punktów. O Jastrzębskim Węglu wypowiada się wyłącznie w superlatywach.

– Ten Klub jest dla mnie trochę jak Disneyland. Nie ma co ukrywać: wchodzisz tutaj i widzisz te wszystkie sukcesy klubu, które jest starszy niż prawdopodobnie moi rodzice. Sukces za sukcesem. Drużyna, którą skompletowaliście w poprzednim roku wygrała Mistrzostwo Polski, grała w finale Ligi Mistrzów. Jest to dotychczasowy największy sukces waszego Klubu. Zatem, jest to jak sklep z zabawkami dla małego dziecka. Fajnie byłoby nauczyć się jak działają i dołączyć do nich – mówi Mateusz Jóźwik.

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin