Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Marko Sedlacek

Przyjmujący

  • Data urodzenia: 29.07.1996r.
  • Miejsce urodzenia: Zagrzeb, Chorwacja
  • Wzrost: 202 cm
  • Masa ciała: 91 kg
  • Zasięg w ataku: 340 cm
  • Zasięg w bloku: 312 cm
  • Kluby: HAOK Mladost Zagrzeb, Rennes Volley 35, LPR Volley Piacenza, HAOK Mladost Zagrzeb, Vero Volley Monza, Fudan University Shanghai, Galatasaray Stambuł, Top Volley Cisterna.

7

Informacje o Zawodniku

Marko Sedlacek jest pierwszym Chorwatem w Jastrzębskim Węglu. Swoją karierę siatkarską zaczynał w rodzinnym Zagrzebiu, w klubie HAOK Mladost. Stamtąd już po roku gry w seniorskiej drużynie przeniósł się do francuskiego Rennes Volley, a w kolejnym roku był już we włoskiej Piacenzie. Później znów na trzy lata powrócił do ojczyzny. Z Mladostą dwa razy sięgnął po mistrzostwo Chorwacji, po dwa krajowe Puchary i dwa Superpuchary.

Po występach w macierzystym klubie z Zagrzebia ponownie wyruszył do Italii, tym razem zasilając Vero Volley Monza. W klubie z regionu Lombardii spędził niecałe dwa sezony. W grudniu 2020 wybrał ofertę chińskiego Fudan University Shanghai, ale nie rozegrał tam ani jednego meczu z powodu pandemii koronawirusa. Z Chin wrócił do Europy, przenosząc się nad Bosfor, do Galatasaray Stambuł.

Po roku gry w Turcji po raz trzeci zdecydował się na grę w Serie A1, tym razem w barwach Top Volley Cisterna. Trzecie podejście do ligi włoskiej było w przypadku Sedlacka zdecydowanie najlepsze. W 22 meczach minionego sezonu (jego drużyna nie zdołała się przebić do play offów) zdobył łącznie 295 punktów, co daje średnią punktową na poziomie 13,4 na mecz.

– Kiedy zaczynałem grać w siatkówkę, miałem dwa marzenia. Pierwszym – była gra w lidze włoskiej, zaś drugim występy w Polsce. Po kilku latach spędzonych w Serie A, teraz mam szansę gry w PlusLidze, z czego bardzo się cieszę i jestem podekscytowany – podkreśla Marko Sedlacek.

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin