Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jurij Gladyr

Środkowy

  • Data urodzenia: 08.07.1984 r.
  • Miejsce urodzenia: Połtawa, Ukraina
  • Wzrost: 202 cm
  • Waga: 96 kg
  • Zasięg w ataku: 360 cm
  • Zasięg w bloku: 330 cm
  • Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

13

Informacje o Zawodniku

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik większość swojej kariery związał z polską ligą. W 2008 roku trafił z Łokomotywu Kijów na rok do AZS-u Politechniki Warszawskiej, skąd następnie przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny spędził łącznie siedem lat, zdobywając z nim: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV. Później jeszcze przez rok występował w naszym kraju, tym razem broniąc barw PGE Skry Bełchatów. W tym czasie wzbogacił swoją kolekcję o srebro mistrzostw Polski.

Póżniej dwa sezony spędził poza Polską. Najpierw przez rok występował w tureckim Fenerbahçe Stambuł (Superpuchar Turcji), a minione rozgrywki zakończył we włoskim Emma Villas Siena. Według rankingu ligi tureckiej Gladyr był najlepszym środkowym ligi, zaś w Italii sezon zasadniczy zakończył w czołówce środkowych ligi (4.miejsce).

Jurij Gladyr występuje w Jastrzębskim Węglu jako Polak. Zarówno siatkarz, jak i Klub dopełnił wszelkich wymogów formalnych w tym zakresie. Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, sprawa ta została pomyślnie usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).

W sezonie 2020/2021 zdobył kolejny w swojej karierze tytuł mistrza Polski, tym razem w barwach naszego Klubu. W sezonie 2021/2022 został wicemistrzem Polski. Z Jastrzębskim Węglem wywalczył też dwukrotnie Superpuchar Polski (2021, 2022).

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin
Najlepsze kasyna online