Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Henrique Pereira Furtado

Asystent pierwszego trenera

  • Data urodzenia: 27 lipiec 1984 r. w Belo Horizonte

AT

Informacje o asystencie pierwszego trenera 

Absolwent wychowania fizycznego na Federalnym Uniwersytecie Viçosa, który swoją karierę trenerską rozpoczął w wieku 24 lat jako asystent w żeńskim klubie z Brazylii BMG/Mackenzie. Pracował w nim przez trzy lata. W tym czasie podczas jednego z kursów trenerskich poznał Marcelo Mendeza. Za namową Argentyńczyka przeniósł się w sezonie 2011/2021 do Sady Cruzeiro. W tym wielkim klubie z Belo Horizonte powierzonu mu podwójną rolę – asystneta I trenera oraz trenera drużyny młodzieżowej.

W sezonie 2015/2016 z drużyną rezerw Sady Cruzeiro awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Brazylii, a następnie objał stery pierwszego zespołu w partnerskim klubie Sady – Juiz de Fora Vôlei, doprowadzając go do najlepszego w historii klubu siódmego miejsca w Superlidze i awansując z nim do fazy play off rozgrywek. W JF Volei spędził w sumie dwa sezony, a następnie znów na zasadzie “wypożyczenia” z Sady prowadził w roli trenera inne jej partnerskie kluby – Lavras Volei oraz America Volei/Montes Claros.

Co ciekawe, przez cały ten czas pod względem klubowym przynależał do Sady Cruzeiro, wracając na różnych etapach poszczególnych sezonów do pracy w tej renomowanej ekipy ze stanu Minas Gerais. Łącznie w tym utytułowanym brazylijskim klubie przepracował 10 sezonów i również miał swój udział w wywalczeniu najwyższych laurów zarówno w mistrzostwach kraju, jak i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Rozstał się z nim w 2021 roku, wraz z odejściem z klubu Marcelo Mendeza. Później, przez rok znów samodzielnie prowadził raz jeszcze drużynę America Volei/Montes Claros.

Teraz będzie członkiem sztabu trenera Marcelo Mendeza w Jastrzębskim Węglu.

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin