Piotr Hain


Piotr urodził się w Tarnowskich Górach, a dzieciństwo spędził w Lublińcu. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w STS Victorii Lubliniec, skąd trafił do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Następnie został objęty szkoleniem centralnym w SMS PZPS Spała. W PlusLidze zaistniał w Indykpolu AZS Olsztyn, w którym w sumie spędził pięć lat. Jako zawodnik tego klubu został powołany do kadry Polski na Uniwersjadę w Kazaniu, gdzie wraz z drużyną wywalczył srebrny medal.

Piotr powrócił do Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2017/2018. Wcześniej zawodnik ten występował w pomarańczowych barwach JW w sezonie 2015/2016. – Bardzo dobrze wspominam tamten czas spędzony w Klubie, pomimo tego, że nie był to rewelacyjny sezon, jeśli chodzi o wynik, a Klub borykał się wówczas z kłopotami finansowymi. Fakt, że czułem się w Klubie dobrze, też miał dla mnie znaczenie, kiedy podejmowałem decyzje o powrocie do Jastrzębia – mówi Hain.

W sezonie 2018/2019 wywalczył z Pomarańczowymi brązowy medal PlusLigi.

Kluby: STS Victoria Lubliniec, SMS PZPS Spała, Delic-Pol Norwid Częstochowa, AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 26 luty 1991r.
Tarnowskie Góry, Polska
Wzrost 208 cm
Masa ciała 104 kg
Pozycja Środkowy
Zasięg w ataku 343 cm
Zasięg w bloku 321 cm