Nasi siatkarze trenowali na basenie. „Fajna odmiana” [FOTO, WIDEO]

Opublikowany przez 22 sierpnia, 2018 17:48

Rozmiar czcionki : A- A A+

Nie samą halą siatkarze żyje. W ramach przygotowań do nowego sezonu nasi zawodnicy pod okiem trenerów będą co jakiś czas mieli zajęcia na basenie.

Pierwsze z nich już się odbyły. Chociaż nie należały one do najlżejszych, to bardzo przypadły im do gustu.

Było bardzo ciężko, ale przyjemnie. Fajna odmiana. Po takim treningu czuję wszystkie mięśnie… Zajęcia jak najbardziej na plus – ocenił Grzegorz Kosok, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Niestandardowy trening na terenie jastrzębskiego basenu miejskiego przeprowadził nasz klubowy fachowiec od przygotowania motorycznego Nicola Giolito. Włoch był… pod wrażeniem umiejętności pływackich swoich podopiecznych. – Trzeba przyznać, że prawie wszyscy nasi siatkarze są dobrymi pływakami – przyznał asystent Ferdinando De Giorgiego.

Idea  organizacji tego typu zajęć jest prosta. – W początkowej fazie przygotowań staramy się unikać  większych obciążeń związanych ze skakaniem czy bieganiem po twardej nawierzchni. Stąd zajęcia na  basenie. Z czasem przeniesiemy się na piasek, a więc również miękką powierzchnię. A wszystko po to, by zapobiec ewentualnym urazom – tłumaczy Giolito.

Pełna galeria zdjęć z treningu na basenie (fot. Magdalena Kowolik) -> tutaj.

Materiał wideo – poniżej.