„Nasi fani nie pozwolą nam na taki start, jak w Kielcach”

24.10.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Siatkarska PlusLiga nabiera rozpędu. W tym tygodniu przed zespołem trenera Marka Lebedewa dwa mecze. W najbliższą środę nasza drużyna zmierzy się przed własną publicznością z MKS Będzin,

natomiast w sobotę Pomarańczowych czeka wyjazd do Kędzierzyna-Koźla na mecz z ZAKSĄ.

W środowym spotkaniu dojdzie do siatkarskiej konfrontacji syna z ojcem. Jak wiadomo, trenerem MKS-u jest tata naszego przyjmującego Jasona De Rocco – Stelio. Kanadyjski siatkarz zarzeka się, że nie rozmawiał na temat meczu z ojcem. – Nie ma mowy. Na boisku jesteśmy przeciwnikami. Nie mam zamiaru mu niczego ułatwiać. Najważniejsze to wygrać ten mecz i by po tym spotkaniu mój osobisty rekord w pojedynkach z tatą wynosił dwa do zera – mówi Jason.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Jastrzębski Węgiel pokonał ekipę MKS-u pod dowództwem Stelio De Rocco 3:1.  – Uważam, że obecnie jest to lepszy zespół, niż w zeszłym sezonie. Mają młodych i utalentowanych zawodników, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Jednocześnie można zauważyć od pierwszych meczów, że wciąż się uczą i dlatego nieraz mają problemy. Ale z całą pewnością ta drużyna będzie robić postępy w trakcie sezonu – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec naszego zespołu.

– Musimy być gotowi na wszystkich graczy Będzina. Oni nadal próbują znaleźć optymalną szóstkę, stąd pewnie wielu zawodników dostanie szansę gry w trakcie meczu – przewiduje Jason.

Pomarańczowi pozostają niepokonani w PlusLidze. W czterech spotkaniach stracili ledwie dwa punkty, wygrywając po tie-break’ach z Indykpolem AZS Olsztyn oraz ostatnio z Effectorem Kielce. – Rozmawialiśmy z drużyną na temat początku meczu w Kielcach [drużyna przegrywała 0:2 w setach – przyp. red.]. W pozostałych spotkaniach dobre „wejścia” w mecz były naszą siłą, więc chyba nie ma czego roztrząsać. Zresztą, gramy przed własną publicznością, a nasi fani raczej nie pozwolą nam na taki start, jak w Kielcach – uśmiecha się trener Lebedew.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00. Zapraszamy!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin