Mohamed Al Hachdadi

29-letni Marokańczyk zastąpił na pozycji atakującego w naszym Klubie podwójnego mistrza świata Dawida Konarskiego.

Al Hachdadi przychodzi do Jastrzębskiego Węgla z drużyny mistrza Brazylii z 2019 roku EMS Taubate Funvic, w której występował wspólnie z takimi tuzami brazylijskiej siatkówki, jak: Ricardo Lucarelli, Raphael Oliveira, Lucas Saatkamp, Felipe Fonteles, Douglas Souza czy Thales Hoss. Natomiast o miejsce w składzie rywalizował ze słynnym Leandro Vissotto. W minionym sezonie rozgrywki brazylijskiej Superligi nie zostały dokończone z powodu koronawirusa, a w momencie zakończenia rywalizacji zespół EMS Taubate Funvic był liderem ligowej tabeli. Marokańczyk jest pierwszym siatkarzem z Afryki, który oficjalnie trafił do PlusLigi.

Nasz nowy atakujący uczył się gry w siatkówkę w klubie Sporting Club Chabab de Mohammedia z rodzinnej Al-Muhammadijji. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był katarski Al-Ahli S.C., a następnie występował w innym zespole z Kataru, Al-Rayyan Sports Club. W 2015 roku wyruszył do Europy, zasilając szeregi fińskiego Hurrikaani Loimaa. Na Starym Kontynencie doświadczenie zyskiwał w tureckim Halkbanku Ankara, francuskim Stade Poitevin Poitiers oraz włoskim Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Ponadto, spróbował swych sił także w lidze koreańskiej w klubie Ansan OK Savings Bank, w którym wyśrubował swój rekord zdobytych punktów w jednym meczu wynoszący 46 „oczek” (trzy bloki, trzy asy i 40 punktów w ataku)!

Kluby: Sporting Club Chabab de Mohammedia, Al-Ahli S.C., Al-Rayyan Sports Club, Hurrikaani Loimaa, Halkbank Ankara, Ansan OK Savings Bank, Stade Poitevin Poitiers, Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, EMS Taubate Funvic

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia Ur. 02.02.1991r., Al-Muhammadijja
Wzrost 200 cm
Masa ciała 97 kg
Pozycja Atakujący
Zasięg w ataku 370 cm
Zasięg w bloku 345 cm