Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mohamed Al Hachdadi nowym atakującym Jastrzębskiego Węgla!

09.06.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z radością informujemy, że nasz Klub podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia umowy o kolejny sezon z marokańskim atakującym Mohamedem Al Hachdadim.

29-letni Marokańczyk zastąpi na tej pozycji w naszym Klubie podwójnego mistrza świata Dawida Konarskiego.

– „Momo” to taki zawodnik, który z każdym rokiem potrafi sprostać nowym wyzwaniom, w obliczu których przychodzi mu stanąć. To potężnie zbudowany, silny fizyczne gracz i z całą pewnością wniesie tę swoją wielką moc i równie wielką pasję do gry zespołu na pozycji atakującego. Jego motywacja do gry z każdym rokiem rośnie. Nie mam wątpliwości, że wchodząc do Plusligi również będzie głodny rywalizacji i chęci udowodnienia, że potrafi nie tylko grać, ale i dominować na tym najwyższym poziomie – uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Al Hachdadi przychodzi do Jastrzębskiego Węgla z drużyny mistrza Brazylii z 2019 roku EMS Taubate Funvic, w której występował wspólnie z takimi tuzami brazylijskiej siatkówki, jak: Ricardo Lucarelli, Raphael Oliveira, Lucas Saatkamp, Felipe Fonteles, Douglas Souza czy Thales Hoss. Natomiast o miejsce w składzie rywalizował ze słynnym Leandro Vissotto. W minionym sezonie rozgrywki brazylijskiej Superligi nie zostały dokończone z powodu koronawirusa, a w momencie zakończenia rywalizacji zespół EMS Taubate Funvic był liderem ligowej tabeli.

Mohamed wprost nie może doczekać się już występów w barwach naszego Klubu. – Najważniejszym powodem, dla którego zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu było to, że po prostu chciałem trafić do takiego wspaniałego i wielkiego klubu oraz móc rywalizować z największymi klubami na świecie – mówi Marokańczyk, który oficjalnie będzie pierwszym siatkarzem z Afryki, który trafia do PlusLigi. – Chętnie zostanę najlepszym ambasadorem Afryki w polskiej lidze – deklaruje Al Hachdadi.

Nasz nowy atakujący uczył się gry w siatkówkę w klubie Sporting Club Chabab de Mohammedia z rodzinnej Al-Muhammadijji. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był katarski Al-Ahli S.C., a następnie występował w innym zespole z Kataru, Al-Rayyan Sports Club. W 2015 roku wyruszył do Europy, zasilając szeregi fińskiego Hurrikaani Loimaa. Na Starym Kontynencie doświadczenie zyskiwał w tureckim Halkbanku Ankara, francuskim Stade Poitevin Poitiers oraz włoskim Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Ponadto, spróbował swych sił także w lidze koreańskiej w klubie Ansan OK Savings Bank, w którym wyśrubował swój rekord zdobytych punktów w jednym meczu wynoszący 46 „oczek” (trzy bloki, trzy asy i 40 punktów w ataku)!

– Mocno wierzę w to, że znaleźliśmy godnego następcę za Dawida Konarskiego na pozycji atakującego. Mohamed Al Hachdadi był obserwowany przez nasz sztab szkoleniowy od pewnego czasu i cieszy się bardzo dobrą opinią zwłaszcza u naszego nowego trenera Luke’a Reynoldsa. Życzyłbym sobie, by potwierdził u nas swoją klasę sportową, a jednocześnie by stał się gwiazdą PlusLigi również pod względem marketingowym, gdyż uważam że ma ku temu potencjał – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Mohamed Al Hachdadi

Ur. 02.02.1991r., Al-Muhammadijja

Wzrost: 200 cm

Waga: 97 kg

Zasięg w ataku: 370 cm

Zasięg w bloku: 345 cm

Kluby: Sporting Club Chabab de Mohammedia, Al-Ahli S.C., Al-Rayyan Sports Club, Hurrikaani Loimaa, Halkbank Ankara, Ansan OK Savings Bank, Stade Poitevin Poitiers, Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, EMS Taubate Funvic.

Kompilacja z akcji z udziałem naszego nowego atakującego. 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin