Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mamy nowego przyjmującego! Julien Lyneel w Jastrzębskim Węglu!

09.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Julien Lyneel. Nasz Klub związał się z francuskim siatkarzem dwuletnim kontraktem.

28-letni Francuz występuje na pozycji przyjmującego. Jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą narodową Trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy w 2015 roku i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej – dwa razy na najwyższym stopniu (2015, 2017) i raz jako brązowy medalista (2016).

Karierę sportową zaczynał w Montpellier. W miejscowym klubie spędził sześć lat, a następnie trafił do PlusLigi. W sezonie 2015-2016 był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu nie był w stanie pokazać pełni swych umiejętności ze względu na kłopoty zdrowotne, z którymi wówczas się borykał. Niemniej jednak w sezonie tym sięgnął wraz z rzeszowskim klubem po wicemistrzostwo Polski.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był włoski klub Bunge Ravenna, w którym w pełni odbudował się zdrowotnie i sportowo.

Dobry sezon na Półwyspie Apenińskim zaowocował ofertą z Chin. Za Wielkim Murem Julien występował w barwach Fundan University Shanghai i z klubem z Szanghaju wywalczył on mistrzostwo kraju.

Od nowego sezonu znów będziemy mogli podziwiać jego grę w PlusLidze. Z tego faktu bardzo cieszy się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Ferdinando De Giorgi.

– Jest to typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie, jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje on charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał grając w reprezentacji Francji – w taki oto sposób komplementuje Lyneela „Fefe” De Giorgi.

Co miało decydujący wpływ na decyzję zawodnika o podpisaniu kontraktu z naszym Klubem?

– Po udanym sezonie w Chinach chciałem wrócić do Europy. Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Witamy w Klubie!

Julien Lyneel

Ur. 15.04.1990r. w Montpellier

Wzrost: 192 cm

Waga: 87 kg

Zasięg w ataku: 345 cm

Zasięg w bloku: 325 cm

Kluby: Montpellier UC (FRA), Asseco Resovia Rzeszów (POL), Bunge Ravenna (ITA), Fundan University Shanghai (CHN).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin