Mamy nowego przyjmującego! Julien Lyneel w Jastrzębskim Węglu!

Opublikowany przez 9 maja, 2018 13:13

Rozmiar czcionki : A- A A+

Z wielką przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Julien Lyneel. Nasz Klub związał się z francuskim siatkarzem dwuletnim kontraktem.

28-letni Francuz występuje na pozycji przyjmującego. Jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą narodową Trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy w 2015 roku i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej – dwa razy na najwyższym stopniu (2015, 2017) i raz jako brązowy medalista (2016).

Karierę sportową zaczynał w Montpellier. W miejscowym klubie spędził sześć lat, a następnie trafił do PlusLigi. W sezonie 2015-2016 był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu nie był w stanie pokazać pełni swych umiejętności ze względu na kłopoty zdrowotne, z którymi wówczas się borykał. Niemniej jednak w sezonie tym sięgnął wraz z rzeszowskim klubem po wicemistrzostwo Polski.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był włoski klub Bunge Ravenna, w którym w pełni odbudował się zdrowotnie i sportowo.

Dobry sezon na Półwyspie Apenińskim zaowocował ofertą z Chin. Za Wielkim Murem Julien występował w barwach Fundan University Shanghai i z klubem z Szanghaju wywalczył on mistrzostwo kraju.

Od nowego sezonu znów będziemy mogli podziwiać jego grę w PlusLidze. Z tego faktu bardzo cieszy się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Ferdinando De Giorgi.

 – Jest to typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie, jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje on charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał grając w reprezentacji Francji – w taki oto sposób komplementuje Lyneela „Fefe” De Giorgi.

Co miało decydujący wpływ na decyzję zawodnika o podpisaniu kontraktu z naszym Klubem?

Po udanym sezonie w Chinach chciałem wrócić do Europy. Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Witamy w Klubie!

Julien Lyneel

Ur. 15.04.1990r. w Montpellier

Wzrost: 192 cm

Waga: 87 kg

Zasięg w ataku: 345 cm

Zasięg w bloku: 325 cm

Kluby: Montpellier UC (FRA), Asseco Resovia Rzeszów (POL), Bunge Ravenna (ITA), Fundan University Shanghai (CHN).