Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Luke Reynolds wraca do Jastrzębskiego Węgla!

18.06.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Z wielką przyjemnością informujemy, że nowym trenerem od przygotowania motorycznego w naszym Klubie będzie Australijczyk Luke Reynolds. Zastąpi on na tym stanowisku Włocha Nicolę Giolito.

Dla 34-letniego Australijczyka będzie to powrót do Jastrzębskiego Węgla. Luke pracował już w naszym Klubie w sezonie 2016/2017, kiedy był członkiem sztabu szkoleniowego swojego rodaka Marka Lebedewa. Po bardzo dobrym sezonie zwieńczonym brązowym medalem PlusLigi, postanowił on jednak spróbować swoich jako pierwszy trener i przyjął ofertę mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys.

Los skojarzył oba zespoły w Lidze Mistrzów i w grudniu 2017 roku Luke pojawił się w Jastrzębiu-Zdroju w roli pierwszego szkoleniowca BR Volleys. Górą wówczas byli Pomarańczowi, którzy zwyciężyli 3:0. W rewanżu niemiecki zespół poprowadził już inny szkoleniowiec (Stelian Moculescu), gdyż Luke rozstał się w lutym 2018 roku z berlińskim klubem. Następnie znów skoncentrował się na pracy w roli trenera przygotowania motorycznego. Niezmiennie pozostaje asystentem trenera Lebedewa w kadrze Australii, wraz z którą obecnie rywalizuje w rozgrywkach Ligi Narodów.

– Możliwość powrotu do rodziny Jastrzębskiego Węgla i kraju, który kocham, jest dla mnie błogosławieństwem, za które jestem bardzo wdzięczny. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z doświadczoną kadrą trenerską i zawodnikami w nadchodzącym sezonie. W Jastrzębskim Węglu pracują niesamowici ludzie, drużyna ma wspaniałych fanów, dla których mam nadzieję będziemy ciężko walczyć i osiągać świetne wyniki – mówi Luke Reynolds.

Zarówno trener, jak i prezes naszego Klubu wypowiadają się o Reynoldsie w samych superlatywach.

– Zdecydowaliśmy się na Luke’a, gdyż jest to człowiek, który czuje się emocjonalnie związany z Klubem. On był naprawdę zapalony do tego, by tu przyjść i pracować z nami. Taka identyfikacja z klubem, to coś niezwykle ważnego. Zależało nam na pozyskaniu kogoś, kto jest w stu procentach zmotywowany do pracy w naszym otoczeniu. Luke to dobry człowiek, świetny członek sztabu szkoleniowego. Cieszymy się z jego powrotu – podkreśla Roberto Santilli, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

– Jestem zadowolony z tego, że Luke Reynolds wraca do nas. Jest to wysokiej klasy specjalista w swojej dziedzinie, a przy tym bardzo pozytywna osoba, która na pewno wniesie mnóstwo pozytywnej energii do szatni zespołu – ocenia Adam Gorol, prezes naszego Klubu.

Witamy ponownie, Luke!

Przebieg kariery: Brandon University Bobcats (CAN), Saimaa Volleyball (FIN), Australia (kadra juniorska), Svedala Volley (SWE), NeaSalamina Famagusta VC (CYP), Jastrzębski Węgiel, Berlin Recycling Volleys (GER), Australia (pierwsza reprezentacja).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin