Lukas Kampa z przepustką na Mistrzostwa Europy

Opublikowany przez 25 września, 2016 15:09

Rozmiar czcionki : A- A A+

Praktycznie przez cały okres przygotowawczy nasz zespół musiał sobie radzić bez rozgrywającego Lukasa Kampy. W tym czasie godnie zastępował go 19-letni Radosław Gil.

Utytułowany reprezentant Niemiec przyjechał do Jastrzębia-Zdroju wraz z początkiem przygotowań do sezonu i był zmuszony opuścić klub już po tygodniu. Było to spowodowane zgrupowaniem kadry narodowej Niemiec przed kwalifikacjami do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce.

Drugi etap eliminacji do ME z udziałem reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów rozpoczął się 15 września. Niemcy trafili do grupy z Hiszpanami, Szwajcarią oraz Czarnogórą. W pierwszym turnieju w Podgoricy Niemcy wygrali wszystkie trzy spotkania nie tracąc nawet seta. W drugim z turniejów kwalifikacyjnych w Las Palmas w miniony piątek pokonali Czarnogórę 3:0, a w sobotę w tym samym stosunku rozprawili się ze Szwajcarią. Taki wynik oznaczał, że bez względu na rezultat niedzielnego spotkania z Hiszpanami Niemcy zapewnili sobie prawo w gry w przyszłorocznym czempionacie Starego Kontynentu.

Do ostatniego meczu z Hiszpanami Lukas rozegrał 14 na 15 możliwych setów i zdobył w nich łącznie 15 punktów.

W trakcie nachodzącego tygodnia najlepszy rozgrywający MŚ z 2014 roku wróci do Klubu i w czwartek ma wziąć udział w grze kontrolnej Jastrzębskiego Węgla z białoruskim Szachciorem Soligorsk. 1 października o godzinie 18:00 nasza drużyna rozegra w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pierwszy mecz sezonu 2016/2017 PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn.