Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Lukas Kampa z przepustką na Mistrzostwa Europy

25.09.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Praktycznie przez cały okres przygotowawczy nasz zespół musiał sobie radzić bez rozgrywającego Lukasa Kampy. W tym czasie godnie zastępował go 19-letni Radosław Gil.

Utytułowany reprezentant Niemiec przyjechał do Jastrzębia-Zdroju wraz z początkiem przygotowań do sezonu i był zmuszony opuścić klub już po tygodniu. Było to spowodowane zgrupowaniem kadry narodowej Niemiec przed kwalifikacjami do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce.

Drugi etap eliminacji do ME z udziałem reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów rozpoczął się 15 września. Niemcy trafili do grupy z Hiszpanami, Szwajcarią oraz Czarnogórą. W pierwszym turnieju w Podgoricy Niemcy wygrali wszystkie trzy spotkania nie tracąc nawet seta. W drugim z turniejów kwalifikacyjnych w Las Palmas w miniony piątek pokonali Czarnogórę 3:0, a w sobotę w tym samym stosunku rozprawili się ze Szwajcarią. Taki wynik oznaczał, że bez względu na rezultat niedzielnego spotkania z Hiszpanami Niemcy zapewnili sobie prawo w gry w przyszłorocznym czempionacie Starego Kontynentu.

Do ostatniego meczu z Hiszpanami Lukas rozegrał 14 na 15 możliwych setów i zdobył w nich łącznie 15 punktów.

W trakcie nachodzącego tygodnia najlepszy rozgrywający MŚ z 2014 roku wróci do Klubu i w czwartek ma wziąć udział w grze kontrolnej Jastrzębskiego Węgla z białoruskim Szachciorem Soligorsk. 1 października o godzinie 18:00 nasza drużyna rozegra w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pierwszy mecz sezonu 2016/2017 PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin