Lukas Kampa w 1/4 finału ME. W czwartek w Spodku będzie miał wsparcie kolegów z JW!

Opublikowany przez 29 sierpnia, 2017 16:02

Rozmiar czcionki : A- A A+

Lukas Kampa, nasz „jedynak” z Jastrzębskiego Węgla na Mistrzostwach Europy ma powody do zadowolenia.

Reprezentacja Niemiec, której jest kapitanem, pewnie awansowała do ćwierćfinału czempionatu. Niemcy wygrali grupę B, tracąc zaledwie jeden punkt. W pierwszym spotkaniu pokonali faworyzowanych Włochów 3:2, następnie Czechów 3:0, a wczoraj w tym samym stosunku odprawili Słowaków.

Teraz kadra Niemiec ma dwa dni odpoczynku. Ze Szczecina, gdzie rozgrywała mecze grupowe, przenosi się do Katowic. W czwartek w Spodku Kampa i jego koledzy zmierzą się w spotkaniu o półfinał ze zwycięzcą barażu pomiędzy Francją i Czechami.

Przypomnijmy, że Lukas ma bardzo dobre wspomnienia związane z tą właśnie halą. W 2014 roku Niemcy niespodziewanie wywalczyli w niej brązowy medal mistrzostw Świata, a sam nasz zawodnik został wybrany najlepszym rozgrywającym tej imprezy. W czwartek oprócz wsparcia kibiców z Niemiec Lukas będzie mógł także liczyć na klubowych kolegów z Jastrzębskiego Węgla! Do Spodka wybiera się bowiem spora grupa naszych graczy oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy zamierzają dopingować Lukasa w walce o czołową czwórkę turnieju.