Kolejni adepci Akademii Talentów w pierwszym zespole JW!

21.07.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że w nadchodzącym sezonie w seniorskim zespole Jastrzębskiego Węgla będą występować kolejni dwaj zawodnicy wywodzący z naszej Akademii Talentów. Chodzi o Marcina Ernastowicza oraz Karola Gdowskiego.

Pierwszy z wymienionej dwójki młodych siatkarzy występuje na pozycji przyjmującego.

Mierzy 192 cm wzrostu i waży 75 kg. Urodził się 31 lipca 1997 roku. Do Akademii trafił w pierwszej klasie liceum, które ukończył w tym roku. Jego macierzystym klubem jest Kaniasiatka Gostyń. Jest mistrzem oraz wicemistrzem Polski juniorów.

Drugi z nowych graczy pierwszego zespołu występuje na pozycji libero. Pochodzi z Brzeska, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszym Gryfie. Urodził się 10 lutego 1999 roku. Mierzy 182 cm wzrostu i waży 85 kg. W Akademii Talentów jest od sezonu 2013/2014. Najpierw występował na pozycji przyjmującego, a obecnie gra na libero. Jest mistrzem Polski młodzików oraz mistrzem Polski kadetów.

Akademia Talentów to niezwykle ważny projekt dla Klubu, więc przyjemnością jest móc dołączyć kolejnych dwóch jej adeptów do pierwszego zespołu. Wszyscy zawodnicy z Akademii, którzy trafiali wcześniej do PlusLigi, a więc Kuba Popiwczak, Konrad Formela oraz Radek Gil, byli graczami prezentującymi solidny poziom. To mówi samo przez się na temat pracy wykonywanej przez trenerów Akademii. Co więcej, trafili do nas chłopcy o świetnych charakterach i gotowi do ciężkiej pracy. Tego samego też oczekujemy od dwójki nowych akademików – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin