Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Kevin Tillie w Jastrzębskim Węglu! „Marzyłem o takim zawodniku”

17.05.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub pozyskał przyjmującego reprezentacji Francji i gwiazdę PlusLigi, Kevina Tillie.

Francuski zawodnik pomyślnie przeszedł badania medyczne w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju, po których podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych nie kryje swojej ogromnej radości z zakontraktowania tej klasy siatkarza, co Francuz. – Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” – przyznaje Mark Lebedew.

Szkoleniowiec pomarańczowej drużyny wprost nie może się nachwalić byłego już siatkarza ZAKSY.

– To idealny zawodnik dla nas, dla grupy, którą mamy i dla każdego z zawodników z osobna. Uważam, że Kevin perfekcyjnie wkomponuje się w nasz zespół pod względem mentalnym. Powiem szczerze, że marzyłem o takim zawodniku w moim zespole. Kevin wszędzie gdzie grał, odnosił sukcesy. W Stanach Zjednoczonych dwukrotnie zwyciężał w rozgrywkach uniwersyteckich i był wybierany najlepszym graczem ligi. W Turcji z Arkasem Izmir wywalczył tytuł mistrzowski, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie triumfował w PlusLidze. Ponadto, z reprezentacją Francji wygrał Ligę Światową i Mistrzostwa Europy. Jego wybitne umiejętności, jakość w grze, to jest coś, czego potrzebujemy w naszym zwycięskim zespole –  podkreśla Mark Lebedew.

Tillie rozpoczął swoją karierę za Oceanem w ligach uniwersyteckich w Kanadzie oraz USA. W 2013 roku wrócił od Europy, zasilając szeregi włoskiego klubu CMC Rawenna. Jego kariera nabrała rozpędu po przejściu do ligi tureckiej. Znad Bosforu trafił do ZAKSY, gdzie stał się gwiazdą pierwszego formatu na polskich parkietach. Klasę potwierdził chociażby w tegorocznym turnieju finałowym Pucharu Polski, gdzie został wybrany najlepszym przyjmującym. Jest też podporą reprezentacji Francji (ponad sto występów), z którą mimo młodego wieku już odniósł znaczące sukcesy w Europie i na świecie.

– W mojej ocenie Kevin Tillie to optymalny zawodnik do naszej drużyny zarówno pod względem sportowym, jaki i mentalnym. Biorąc pod uwagę jego ogranie na najwyższym szczeblu ligowym oraz reprezentacyjnym, można powiedzieć, że jest to bardzo dobre „rozwiązanie” w obliczu kolejnego, wymagającego sezonu, w którym przystąpimy do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Kevin Tillie ur. 02.11.1990 /Cagnes-sur-Mer/

Zasięg w ataku: 347 cm

Zasięg w bloku: 335 cm

Wzrost/waga: 200 cm/85 kg

Kariera:  Thompson-Rivers University, UC Irvine University, CMC Ravenna, Arkas Spor Imzir, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin