Jurij Gladyr

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik większość swojej kariery związał z polską ligą. W 2008 roku trafił z Łokomotywu Kijów na rok do AZS-u Politechniki Warszawskiej, skąd następnie przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny spędził łącznie siedem lat, zdobywając z nim: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV. Później jeszcze przez rok występował w naszym kraju, tym razem broniąc barw PGE Skry Bełchatów. W tym czasie wzbogacił swoją kolekcję o srebro mistrzostw Polski.

Ostatnie dwa sezony spędził poza Polską. Najpierw przez rok występował w tureckim Fenerbahçe Stambuł (Superpuchar Turcji), a minione rozgrywki zakończył we włoskim Emma Villas Siena. Według rankingu ligi tureckiej Gladyr był najlepszym środkowym ligi, zaś w Italii sezon zasadniczy zakończył w czołówce środkowych ligi (4.miejsce).

Jurij Gladyr będzie występować w Jastrzębskim Węglu jako Polak. Zarówno siatkarz, jak i Klub dopełnił wszelkich wymogów formalnych w tym zakresie. Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, sprawa ta została pomyślnie usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).

Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 8 lipca 1984r.
Płotawa, Ukraina
Wzrost 202 cm
Masa ciała 96 kg
Pozycja Atakujący
Zasięg w ataku 360 cm
Zasięg w bloku 330 cm