Julien Lyneel

28-letni Francuz występuje na pozycji przyjmującego. Jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą narodową Trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy w 2015 roku i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej – dwa razy na najwyższym stopniu (2015, 2017) i raz jako brązowy medalista (2016).

Karierę sportową zaczynał w Montpellier. W miejscowym klubie spędził sześć lat, a następnie trafił do PlusLigi. W sezonie 2015-2016 był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu nie był w stanie pokazać pełni swych umiejętności ze względu na kłopoty zdrowotne, z którymi wówczas się borykał. Niemniej jednak w sezonie tym sięgnął wraz z rzeszowskim klubem po wicemistrzostwo Polski.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był włoski klub Bunge Ravenna, w którym w pełni odbudował się zdrowotnie i sportowo.

Dobry sezon na Półwyspie Apenińskim zaowocował ofertą z Chin. Za Wielkim Murem Julien występował w barwach Fundan University Shanghai i z klubem z Szanghaju wywalczył on mistrzostwo kraju.

W swoim debiutanckim sezonie w barwach JW wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.

Kluby: Montpellier UC (FRA), Asseco Resovia Rzeszów (POL), Bunge Ravenna (ITA), Fundan University Shanghai (CHN).

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 15 kwietnia 1990r.
Monterpellier, Francja
Wzrost 192 cm
Masa ciała 87 kg
Pozycja Przyjmujący
Zasięg w ataku 345 cm
Zasięg w bloku 325 cm