Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel wystartował z przygotowaniami do sezonu

04.08.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Punktualnie o godzinie 9:00 siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli dzisiaj przygotowania do sezonu 2016/2017. Zawodnikom pomarańczowej drużyny najpierw zmierzono tkankę tłuszczową, a następnie przeszli badania lekarskie. Po krótkim przemówieniu trenera Marka Lebedew, drużyna odbyła lekki trening pod okiem nowego trenera od przygotowania fizycznego, Luka Reynoldsa. – Będziemy wchodzić w sezon bardzo powoli – podkreśla szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym dniu oficjalnych przygotowań do sezonu uczestniczyło 12 zawodników. Zabrakło Amerykanina Scotta Touzinsky’ego oraz Kanadyjczyka Jasona De Rocco. – Scott musiał jeszcze dopiąć kilka spraw osobistych, natomiast Jasonowi dałem trochę więcej wolnego ze względu na to, że po sezonie ligowym brał udział w zgrupowaniach kadry narodowej – wyjaśnia trener Jastrzębskiego Węgla. Obaj zawodnicy mają dołączyć do drużyny około 20 sierpnia.

Odwrotnie rzecz ma się z Lukasem Kampą. Nowy rozgrywający rozpoczął przygotowania z kolegami z Jastrzębskiego Węgla, ale w klubie będzie tylko przez tydzień. Później dołącza bowiem do reprezentacji Niemiec przygotowującej się do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. – Dlatego ten tydzień jest ważny, bo Lukas może poznać zespół, klub, miasto – mówi australijski opiekun Pomarańczowych.

Do naszej drużyny Niemiec dołączy dopiero przed startem ligi. – Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja, ale w tym roku mamy tę przewagę, że większa część grupy jest w klubie od początku. Lukas zna ligę, nie przyjeżdża do Polski spoza Europy. W zeszłym sezonie to rzeczywiście byłoby problem, natomiast teraz – nie aż tak duży – uważa Lebedew.

Wybór kapitana dokona się we wrześniu. Wówczas też zespół rozegra pierwsze sparingi. PlusLiga startuje z początkiem października. – Jestem podekscytowany faktem, że w kolejnym sezonie będę mógł pracować w Jastrzębskim Węglu. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do nowych rozgrywek. Drużyny Plus Ligi mocno się pozmieniały, ale sądzę, że może być to dla nas dobry sezon. I taka jest też nasza motywacja – mówi pierwszy trener.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin