Jastrzębski Węgiel przystąpi do play off z drugiego miejsca! [WIDEO, FOTO]

21.02.2021 Autor: Arkadiusz Modliński

W meczu 25. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Cerrad Eneę Czarnych Radom i na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli przed rundą play off.

Początek meczu w Radomiu należał do naszej drużyny. Najpierw popisaliśmy się udanym blokiem, a następnie zbudowaliśmy większą przewagę za sprawą świetnych serwów Mohameda Al Hachdadiego (3:0). Od stanu 6:3 zespół Cerradu Enei Czarnych Radom zaczął kończyć swoje kontry (Dawid Konarski), czego efektem był wynik 6:5. Sytuację na boisku uspokoił atakiem Jurij Gladyr. Później znów przycisnęliśmy zagrywką rywali (Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski) i wynik brzmiał 14:10 dla Jastrzębskiego Węgla. Radomianie odpowiedzieli tym samym. Dwa asy serwisowe Wiktora Josifowa skutkowały zmniejszeniem naszego prowadzenia do jednego punktu (15:14). Po czasie wziętym przez trenera Andreę Gardiniego gospodarze wyrównali stan seta po 15. W tym momencie dał o sobie znać Fornal, który najpierw zwieńczył akcję z szóstej strefy, a następnie zatrzymał blokiem Bartosza Firszta (17:15). Radomska ekipa ponownie zniwelowała jednak straty. Później ponownie byliśmy na czele (20:18, 22:20), ale i tym razem nie mający nic do stracenia radomianie nas powstrzymali (po 22). Potem to nasi rywale mieli w górze piłkę na skończenie seta, ale to my wykorzystaliśmy swojego czwartego setbola i wygraliśmy tę partię 29:27.

Początkowy fragment drugiego seta to wymiana ciosów z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. W ich szeregach pewnie na środku prezentował się Michał Ostrowski. As serwisowy Lukasa Kampy dał naszej drużynie prowadzenie 6:5. Dwie skuteczne akcja Kampy przez środek z Gladyrem sprawiły, że zyskaliśmy dwupunktową przewagę (8:6). As Dawida Konarskiego wyrównał stan seta po 9. Dzięki efektywnemu w kontrataku Yacinowi Loautiego ponownie „odskoczyliśmy” rywalom na dwa „oczka” (13:11). Od stanu 15:14 dla naszego zespołu radomianie popełnili proste błędy w ataku, które skutkowały rezultatem 17:14 dla naszej ekipy. Po czasie wziętym przez szkoleniowca gospodarzy Gladyr dołożył asa serwisowego (18:14). W naszym zespole świetnie w ofensywie prezentował się Fornal (20:15). Al Hachdadi chyba „pozazdrościł” Gladyrowi i sam również popisał się punktową zagrywką (21:15). Jednostronnego seta zakończył „kiwką” na czystej siatce Louati (25:18).

Trzecia część spotkania zaczęła się od prowadzenia gospodarzy 2:0, ale następny punkt zdobył mocnym atakiem Al Hachdadi, a następnie Fornal obił ręce blokujących radomian. As Fornala był równoznaczny z wynikiem 4:3 dla JW. Nieporozumienie w rozegraniu po naszej stronie odwróciło wynik seta na korzyść radomian, ale as Louatiego ponownie wyprowadził Jastrzębski Węgiel na prowadzenie (8:7). Zaraz potem Lucas Loh wyraźnie pomylił się w ofensywie. Kiedy Fornal w swoim stylu „oszukał” radomski blok, na tablicy pojawił się wynik 10:7 dla naszego zespołu. Pojedynczy blok Fornala na Konarskim był jednoznaczny z naszym prowadzeniem 11:8. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego do końca utrzymali koncentrację i rozstrzygnęli trzecią partię i cały mecz na swoją korzyść.

Tym zwycięstwem za trzy punkty przypieczętowaliśmy sobie drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Sztuka ta udała się naszej drużynie na dwie kolejki przed zakończeniem tej części sezonu. Panowie, brawo za już i oczywiście liczymy na więcej!

MVP: Tomasz Fornal.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (27:29, 18:25, 15:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Konarski, Kędzierski, Ostrowski, Josifow, Firszt, Lucas Loh, Masłowski (libero) oraz Pasiński, Gąsior, Sander, Zrajkowski, Nowowsiak

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Kosok