Grzegorz Kosok zostaje w Jastrzębskim Węglu!

Opublikowany przez 10 kwietnia, 2017 16:25

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam ogłosić, że nasz Klub przedłużył kontrakt na dwa kolejne sezony ze środkowym bloku Grzegorzem Kosokiem.

Pochodzący z Katowic zawodnik w sumie jest w naszym Klubie już dwa lata. Najpierw grał w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2014-2015, a następnie po rocznej przerwie na występy w Łuczniczce Bydgoszcz powrócił do Jastrzębia-Zdroju na ten sezon.

Jest to zresztą dla niego znakomity sezon. W rankingu środkowych po sezonie zasadniczym zajął pierwsze miejsce! Plasuje się także w ścisłej czołówce wśród najlepiej blokujących w lidze.

Bardzo się cieszę, że „Król Kosa”, jak nazywamy go w drużynie, zostaje z nami. Grzegorz rozgrywa świetny sezon. Wniósł do drużyny naprawdę wiele doświadczenia. Jego powrót do Klubu przed tym sezonem okazał się bardzo dobrą decyzją. Dla wszystkich. Będziemy kontynuować pracę w przyszłym sezonie i budować wspólnie coś wielkiego – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Grzegorz jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W narodowych  barwach wywalczył złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal Mistrzostw Europy. W siatkówce klubowej największe triumfy święcił w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył: dwukrotnie mistrzostwo kraju, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, srebro PlusLigi, jak również Superpuchar Polski oraz srebrny medal Pucharu CEV.

Przedłużenie kontraktu z Grzegorzem Kosokiem jest kolejnym dowodem na to, że poważnie myślimy o przyszłości Klubu. Wcześniej przedłużyliśmy umowy z Lukasem Kampą, Salvadorem Hidalgo Olivą oraz Maciejem Muzajem, a teraz dochodzi do tego kolejny ważny gracz z podstawowego składu naszego  zespołu. Tak jak zapowiadaliśmy, chcieliśmy zachować trzon drużyny i to nam się udało. Grzegorz jest ważnym „ogniwem” w zespole, w tym sezonie bardzo nam pomógł i wierzę, że tak samo będzie w kolejnych sezonach – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.