Graham Vigrass

Zawodnik ten jest dobrze znany polskim kibicom. Wielokrotny reprezentant Kanady sezon 2018/2019 spędził bowiem w PlusLidze, gdzie reprezentował barwy ONICO Warszawa. Graham wywalczył ze stołecznym klubem historyczne dla ONICO wicemistrzostwo Polski.

30-latek rozpoczynał swoją siatkarską przygodę w rodzinnym Calgary. Z ojczyzny przeniósł się na Stary Kontynent, a jego pierwszym klubem w Europie był francuski Arago de Sete. Następnie spróbował swoich sił w lidze tunezyjskiej, gdzie wraz z klubem Etiole Sportive du Sahel zdobył wicemistrzostwo oraz Puchar Tunezji. W 2015 roku trafił do ligi tureckiej, w której z drużyną Arkas Spor Izmir zajął trzecie miejsce, po czym przeprowadził się do Berlina. W Recycling Volleys spędził dwa sezony, dwukrotnie sięgają po mistrzostwo Niemiec i meldując się z zespołem w Final Four Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Kanady w 2017 roku zajął 3. miejsce w Lidze Światowej, a sam został wybranym najlepszym środkowym tamtej edycji rozgrywek.

Kluby: University of Calgary (CAN), Arago de Sete (FRA), Etiole Sportive du Sahel (TUN), Arkas Spor Izmir (TUR), Berlin Recycling Volleys (GER), ONICO Warszawa.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 17 czerwca 1989r.
Calgary, Kanada
Wzrost 205 cm
Masa ciała 94 kg
Pozycja Środkowy
Zasięg w ataku 352 cm
Zasięg w bloku 331 cm