Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Stephen Boyer

Atakujący

  • Data urodzenia: 10.04.1996 r.
  • Miejsce urodzenia: Saint-Denis (Reunion), Francja
  • Wzrost: 196 cm
  • Waga: 77 kg
  • Zasięg w ataku: 355 cm
  • Zasięg w bloku: 334 cm
  • Kluby: GFC Ajaccio Volley-Ball (FRA), Chaumont Volley-Ball (FRA), Calzedonia Werona (ITA), Al Arabi S.C. (QAT), Al Rayyan S.C. (QAT).

8

Informacje o Zawodniku

25-latek pochodzi z Saint-Denis, stolicy leżącej na Oceanie Indyjskim francuskiej Wyspy Reunion. Na Stary Kontynent przybył w wieku 13 lat. W ojczyźnie pierwsze siatkarskie kroki stawiał w ośrodku szkoleniowym w Bordeaux, trenując w klubie Merignac. Później był objęty centralnym szkoleniem w Montpellier. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był GFC Ajaccio Volley-Ball, do którego trafił w wieku 18 lat.

Na talencie Boyera szybko poznano się w klubie Chaumont VB, gdzie trafił w 2015 roku. Z klubem z regionu Grand Est wywalczył mistrzostwo kraju, Superpuchar oraz wicemistrzostwo Francji. Wystąpił z nim również w Lidze Mistrzów. W lidze francuskiej dwukrotnie był wybierany najlepszym atakującym rozgrywek, a w 2018 roku jako zawodnik Chaumont VB został MVP ligi.

Po czterech sezonach spędzonych w rodzimej lidze Stephen przeniósł się na Półwysep Apeniński, zasilając Calzedonię Weronę. Z klubem z „miasta zakochanych” rozstał się listopadzie 2020 roku, tym razem kierując swoje kroki na Półwysep Arabski. W Katarze w sumie reprezentował barwy dwóch klubów – najpierw w lidze grał w Al Arabi, a później w Pucharze Emira – w Al Rayyan. Z tym drugim klubem wywalczył w kwietniu 2021 roku wspomniane trofeum.

Boyer jest wielokrotnym reprezentantem Francji. Z ekipą Trójkolorowych w 2017 wygrał Ligę Światową, a rok później – już pod egidą Ligi Narodów – kadra Francji zdobyła srebro tych rozgrywek. W tegorocznej Lidze Narodów zajął wraz z kadrą Francji trzecie miejsce, zaś podczas Igrzysk w Tokio wywalczył złoty medal olimpijski!

Jastrzębski Węgiel jest jego pierwszym klubem w PlusLidze. W sezonie 2021/2022 został wicemistrzem Polski. Z Jastrzębskim Węglem wywalczył też dwukrotnie Superpuchar Polski (2021, 2022).

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 1044-268 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Hala Widowiskowo-Sportowa
(Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.)

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

KLUB

ROZGRYWKI

MEDIA

SKLEP

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin