Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Dwa trudne mecze w trzy dni. Najpierw Cuprum Lubin, potem Cerrad Czarni Radom

28.11.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

PlusLiga nabiera rozpędu. W tym tygodniu nasz zespół rozegra dwa mecze w ciągu trzech dni. Najpierw, w środę o godz. 18:00 przed własną publicznością Pomarańczowi podejmą Cuprum Lubin, natomiast w piątek zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

Oba starcia przedzieli jedynie czwartkowa podróż zespołu do Radomia. Nasi zawodnicy nie narzekają jednak na taki stan rzeczy.

– Ogólnie rzecz biorąc, najbliższe dni i cały grudzień zapowiadają się pracowicie. Do świąt rozegramy w sumie sześć spotkań. Nie wiem, czy ma to dla nas większe znaczenie. Każdy zespół ma podobny terminarz. My co prawda mamy kilka meczów „piątkowych”, ale jeżeli chcemy walczyć o czołową czwórkę, to trzeba w tych pojedynkach pokazać dobrą grę – uważa Patryk Strzeżek, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Postawa naszej ekipy na boisku jest budująca. Zespół wygrał cztery ostatnie spotkania, a mierzył się w nich – w większości przypadków – z najsilniejszymi drużynami w kraju. Łącznie Pomarańczowi mają na koncie osiem zwycięstw w tym sezonie. Po ostatniej wygranej z LOTOS-em Treflem Gdańsk pozostał jednak mały niedosyt, gdyż prowadziliśmy 2:0 w setach i 22:17 w trzeciej partii, a jednak mecz rozstrzygnął się na naszą korzyść dopiero w tie-break’u.

– Na pewno była to dla nas bardzo cenna lekcja. Tak naprawdę sami nie wiedzieliśmy, co się stało. Stracić sześć punktów z rzędu, zdarza się nieczęsto. Nawet na treningu. Cieszy natomiast to, że podnieśliśmy się w tie-break’u i wygraliśmy to spotkanie. Szkoda straconego punktu, ale nie zawsze jest tak, jak sobie zaplanujemy. Najważniejsze jest zwycięstwo – mówi Strzeżek.

Jak ocenia on naszego najbliższego przeciwnika? – Jest to na pewno trudny rywal. W tamtym roku lubinianie pokazali, na co ich stać. W tym sezonie również grają nieźle. Zapowiada się ciekawe widowisko, będzie niezła bitwa. Chcemy podtrzymać dobrą passę meczów u siebie i wygrać. Serdecznie zapraszam kibiców na środowy mecz – apeluje kapitan Pomarańczowych.

Po środowym meczu nasza drużyna nie będzie miała za wiele czasu na regenerację. Już w czwartek czeka ją podróż do Radomia na mecz z Cerradem Czarnymi. To spotkanie rozpocznie się o godz. 20:15. Transmisja w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin