„Droga na szczyt”. Gwiazdy Jastrzębskiego Węgla poprowadzą trening w Żorach!

Opublikowany przez 11 listopada, 2016 12:44

Rozmiar czcionki : A- A A+

21 listopada o godzinie 17:30 w żorskiej Hali Sportowej MOSiR przy ul. Folwareckiej 10 odbędzie się niecodzienne wydarzenie.

Gwiazdy Jastrzębskiego Węgla poprowadzą pokazowy trening z udziałem adeptów Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz klubu SARI Żory. W rolach głównych wystąpią: Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva oraz Amerykanin  Scott Touzinsky.

plakat_a3_211116_rgb_spad_3mm

Pierwszy z wymienionej dwójki graczy jest odkryciem tego sezonu w PlusLidze. Błyskawicznie stał się czołowym zawodnikiem ligi, a ze względu na swoją żywiołowość i waleczność, także ulubieńcem fanów. Z kolei amerykański siatkarz jest zawodnikiem niezwykle utytułowanym. Zdobywał trofea w wielu klubach na Starym Kontynencie, ale jego najważniejszym osiągnięciem w karierze jest tytuł mistrza olimpijskiego wywalczony podczas Igrzysk w Pekinie w 2008. Cechuje go spokój w grze oraz ogromne doświadczenie. Obaj występują na pozycji przyjmujących.

Podczas spotkania z mistrzami będzie okazja do wysłuchania prelekcji m.in. na temat tego, jak wyglądała ich droga na szczyt, jak w tym czasie ewoluowały treningi siatkarskie oraz kto miał największy wpływ na to, gdzie są dziś pod względem sportowym.

Po wykładzie teoretycznym przyjdzie czas na praktykę. W trening zaangażowany zostanie zespół chłopców z Akademii Talentów oraz drużyna dziewcząt z klubu SARI Żory.

Po treningu natomiast będzie szansa na wspólne zdjęcie oraz uzyskanie autografu od siatkarskich gwiazd.

Mam nadzieję, że hala będzie pełna. Jestem podekscytowany tym, że będę mógł poprowadzić trening i opowiedzieć moją sportową historię. Zatem, do zobaczenia! – mówi Scott Touzinsky.

Zapowiada się ciekawe spotkanie. Serdecznie zapraszamy – zachęca Salvador Hidalgo Oliva.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny!