Dominik Depowski

Dominik Depowski to kolejny po Michale Szalasze wychowanek Asseco Resovii Rzeszów w szeregach Jastrzębskiego Węgla. Z drużynami rzeszowskiego AKS-u i Asseco Resovii sięgał on po medale imprez młodzieżowych. Ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, srebro i złoto mistrzostw Polski juniorów oraz srebro Młodej Ligi.

W sezonie 2014/15 Dominik zadebiutował w PlusLidze w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Następnie występował w pierwszoligowym AGH Kraków, a później wrócił do Rzeszowa. W sezonie 2016/17 jako zawodnik Asseco Resovii został wypożyczony do Espadonu Szczecin, skąd po zakończeniu rozgrywek raz jeszcze powrócił do macierzystego klubu. Miniony sezon spędził w GKS-ie Katowice. Łącznie w PlusLidze rozegrał (w różnym wymiarze czasu) 92 mecze. Indywidualnie najwięcej punktów zdobył w starciu przeciwko GKS Katowice (17 „oczek”) w lutym 2017 roku .

Kluby: AKS Rzeszów, AZS Politechnika Warszawska, KS AGH Kraków, Asseco Resovia Rzeszów, Espadon Szczecin, Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 27 października 1995r.
Ropczyce, Polska
Wzrost 200 cm
Masa ciała 95 kg
Pozycja Przyjmujący
Zasięg w ataku 350 cm
Zasięg w bloku 330 cm