Dawid Gunia

Dawid trafił do Jastrzębskiego Węgla z Cuprum Lubin. Dla niego będzie to powrót w rodzinne strony, gdyż jest on Ślązakiem. 31-letni środkowy właściwie przez całą swoją dotychczasową karierę grał jednak poza regionem. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako juniorów w AZS Rafako Racibórz, skąd trafił do SMS-u Spała. Następnie grał w pierwszoligowych rezerwach Skry Bełchatów, skąd został wypożyczony do Resovii Rzeszów. Kolejnymi „przystankami” w jego karierze były zespoły akademickie z Częstochowy, Olsztyna i Warszawy, później Transfer Bydgoszcz i wspomniany Curpum Lubin.

Jak mówi, możliwość gry bliżej miejsca pochodzenia, miała przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla, drugorzędne znaczenie. – Przekonały mnie ambicje Klubu, trenera i dobrze skomponowany zespół. Cieszę się, że będę mógł trenować pod wodzą takiego fachowca jak Ferdinado De Giorgi i z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon – mówi Gunia.

Kluby: AZS Racibórz, Skra II Bełchatów, Resovia Rzeszów, AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Curpum Lubin

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 01 stycznia 1987r.
Racibórz, Polska
Wzrost 203 cm
Masa ciała 101 kg
Pozycja Środkowy
Zasięg w ataku 348 cm
Zasięg w bloku 319 cm