Damian Boruch zostaje z nami!

Opublikowany przez 3 czerwca, 2017 09:17

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt na kolejny sezon z Damianem Boruchem.

Cieszę się, że Damian zostaje z nami na kolejny rok. Przyszedł do nas z pierwszej ligi i na początku widzieliśmy o nim tylko tyle, że ma świetne warunki fizyczne i potrafi atakować. W ciągu dwóch ostatnich lat ciężko pracował i niesamowicie się rozwinął. Ma 27 lat, ale czuję, że wciąż ma rezerwy i może  jeszcze poprawić swoje umiejętności. Jego kariera rozwija się w dobrym kierunku – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.    

Damian urodził się 14 grudnia 1989 roku. Pochodzi z Olsztyna. Jest wychowankiem Indykpolu AZS Olsztyn, w którym przeszedł przez szkolenie młodzieżowe i w barwach którego występował w Młodej Lidze oraz II lidze. Smak PlusLigi poznał w Jastrzębskim Węglu. Bezpośrednio przed transferem do naszego Klubu występował w Enerdze Pekpol Ostrołęka.

W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem pomarańczowej drużyny. Dwukrotnie w trakcie rozgrywek był wybierany na najbardziej wartościowego zawodnika meczu (MVP).

Damian Boruch jest częścią drużyny, która odniosła sukces. Jest mi miło, że zostaje w Klubie, tym bardziej, że wszyscy widzimy progres w jego grze. Jego poziom sportowy rośnie i ten pozytywny „trend” będzie zachowany – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.