CEV: rozgrywki zawieszone do odwołania!

Opublikowany przez 17 marca, 2020 17:29

Rozmiar czcionki : A- A A+

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV wydała dzisiaj kolejny komunikat w związku z pandemią koronawirusa.

Najważniejsza informacja w nim zawarta jest taka, że „przerwa w europejskich pucharach w siatkówce z powodu koronawirusa zostaje wydłużona do odwołania”. Tym samym zmieniona została decyzja z 13 marca, wedle której rywalizacja w siatkówce europejskiej miała być wstrzymana do 3 kwietnia.

„Od momentu ogłoszenia przez CEV swojej wcześniejszej decyzji staliśmy się świadkami eskalacji pandemii koronawirusa w Europie, w efekcie czego w wielu krajach wprowadzono stan wyjątkowy i wstrzymano ligowe rozgrywki. Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) potwierdziła zaś zmiany w swoim kalendarzu, przekładając Ligę Narodów na czas po igrzyskach. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia członkowie zarządu CEV zgodzili się, by zawiesić wszystkie rozgrywki pod naszym szyldem do odwołania” – napisano we wtorkowym komunikacie.

Dzisiejsza decyzja europejskich władz siatkarskich obejmuje również naszą ćwierćfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów z włoskim klubem Trentino Itas.

Jedynym wyjątkiem od tej decyzji wciąż pozostaje rosyjski półfinał Pucharu CEV, w którym Lokomotiw Nowosybirsk zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg. Dwumecz ten rozstanie rozegrany w dniach: 19 i 26 marca.