Ależ losowanie! Wielki Zenit Kazań przyjedzie do Jastrzębia-Zdroju!

Opublikowany przez 17 listopada, 2017 17:42

Rozmiar czcionki : A- A A+

Dzisiaj w Moskwie odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. W jego wyniku nasz zespół trafił do grupy D, a jego rywalami będą: mistrz Rosji Zenit Kazań, mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz wicemistrz Francji Spacer’s Toulouse VB.

Pierwszego z rywali nie trzeba szerzej przedstawiać. Drużyna ze stolicy Tatarstanu to pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów, który rządzi na Starym Kontynencie nieprzerwanie od trzech lat. Rosyjski gwiazdozbiór tworzą gracze wybitni, jak: uznawany za najlepszego siatkarza na świecie Kubańczyk Wilfredo Leon, znakomity Amerykanin Matthew Anderson oraz topowi reprezentanci Sbornej: Maksim Michajłow, Aleksiej Wierbow czy Aleksander Butko. Przed tym sezonem do zespołu Władymira Alekny dołączył znany z występów w Jastrzębskim Węglu Igor Yudin.

Zespół mistrza Niemiec to solidny europejski team, który dwa lata temu pod wodzą obecnego szkoleniowca JW Marka Lebedewa sięgnął w Berlinie po historyczny brązowy medal Ligi Mistrzów. W 2016 roku drużyna z Berlina wywalczyła inne europejskie trofeum, a mianowicie Puchar CEV. Od tego sezonu szkoleniowcem berlińczyków jest Australijczyk Luke Reynolds, który w minionym sezonie pracował w naszym klubie jako trener przygotowania motorycznego. W drużynie tej przed laty występował Salvador Hidalgo Oliva, który zresztą mieszka na stałe w stolicy Niemiec nieprzerwanie od 10 lat.

Najmniej utytułowaną drużyną w naszej grupie jest ekipa francuska. W jej składzie próżno szukać wielkich nazwisk. Na czoło wybija się zdolny reprezentant Francji  Barthélémy Chinenyeze oraz znany z występów w PlusLidze hiszpański rozgrywający Miguel Angel De Amo.

Jest to grupa, z której realnie można awansować i taki też sobie stawiamy cel. Zarówno z zespołem niemieckim, jak i francuskim możemy podjąć równorzędną walkę, a w przypadku Zenitu będziemy mogli sprawdzić się na tle najlepszej drużyny w Europie w ostatnich latach. Cieszę się, że taki siatkarski potentat zawita do Jastrzębia-Zdroju. Wierzę, że rozgrywki grupowe zakończymy szczęśliwie i zdołamy wyjść z grupy – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

W podobnym tonie wypowiada się szkoleniowiec Pomarańczowych Mark Lebedew. – Jestem podekscytowany wynikiem losowania. Jest to perfekcyjna grupa dla nas. Po pierwsze, będziemy mogli gościć w naszej hali najlepszych siatkarzy na świecie. Po drugie, gra przeciwko Berlinowi również będzie wyjątkowa ze względu na relacje i kontakty łączące nas z tym klubem. Zespół z Tuluzy to też dobra firma. Podsumowując, jest to grupa atrakcyjna, ekscytująca i taka, z której można wyjść – uważa trener Jastrzębskiego Węgla.

Daty i godziny meczów „domowych” fazy grupowej Ligi Mistrzów:

– mecz z Berlin Recycling Volleys odbędzie się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w środę 6 grudnia o godzinie 20:30;

– mecz ze Spacer’s Toulouse VB odbędzie się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej we wtorek 19 grudnia o godzinie 18:00;

– hit grupy D, czyli starcie z najlepszą klubową drużyną w Europie – Zenitem Kazań odbędzie się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w środę 31 stycznia 2018r. o godzinie 20:30.

Terminy spotkań wyjazdowych z udziałem Pomarańczowych nie zostały jeszcze doprecyzowane.