Akademia Talentów wyjeżdża na zgrupowanie do Świnoujścia

Opublikowany przez 17 sierpnia, 2016 16:21

Rozmiar czcionki : A- A A+

Dzisiaj wieczorem nasza młodzież z Akademii Talentów pod opieką trenerów wyrusza koleją z Gliwic na zgrupowanie do Świnoujścia. W obozie przygotowawczym weźmie udział siedemdziesięciu akademików z roczników 1998-2004, sześciu trenerów, fizjoterapeuta oraz pielęgniarka.

– Jest to duże przedsięwzięcie logistycznie, ale mamy wiedzę i doświadczenie, jak to zrobić, bo już to „przerabialiśmy” – mówi Jarosław Kubiak, trener-koordynator Akademii Talentów, a prywatnie ojciec Michała – kapitana siatkarskiej reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że trzy lata temu nasza siatkarska młodzież również szlifowała formę przed rozgrywkami na zgrupowaniu w Świnoujściu.

Bazą naszych siatkarskich nadziei jest miejscowy Zespół Szkół Morskich przy ul. Jana Sołtana 2. – Celem numer jeden wyjazdu jest integracja, wzajemnie poznanie się i przygotowanie do sezonu. Nie będzie jakiegoś wielkiego tempa przygotowań, raczej podejdziemy do tego spokojnie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze główne cele sportowe przyjdą dopiero na wiosnę – ­wyjaśnia trener Kubiak.

Nasza młodzież według planu ma wrócić na Śląsk 28 sierpnia.