Przed meczem z Treflem: „Głód gry i pragnienie emocji”

Opublikowany przez 23 października, 2020 10:17

Rozmiar czcionki : A- A A+

W sobotę o godzinie 17:30 nasz zespół zmierzy się w ramach 8. Kolejki PlusLigi z Treflem Gdańsk.

Pierwotnie nasza drużyna miała się zmierzyć u siebie z Treflem 18 października, ale mecz ten storpedował stwierdzony w naszej drużynie pozytywny przypadek na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W poniedziałek nasz zespól wrócił do treningów po kwarantannie. Wszyscy w naszej ekipie są zdrowi i przygotowują się do sobotniej konfrontacji z ekipą z Pomorza. – Powrót na boisko po okresie izolacji nigdy nie jest łatwy. W trakcie tego tygodnia musimy jak najszybciej jak tylko się da odzyskać formę. Stąd akcenty w treningu zostały położone na jak największą liczbę kontaktów z piłką i poruszanie się na boisku tak, jak gdyby były to „warunki” meczowe. Po tygodniowym odcięciu od świata, to duża rzecz. Dla mnie jako trenera jest teraz dużym wyzwaniem doprowadzić zespół do możliwie najwyższej dyspozycji – mówi Luke Reynolds, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Nasz najbliższy rywal ma w swych szeregach wielu doświadczonych graczy, na czele z wieloletnią byłą gwiazdą PGE Skry Bełchatów i reprezentacji Polski, Mariuszem Wlazłym. – Gdańszczanie są ekipą trudną do pokonania, co właściwie udowadniają w tym sezonie. Naciskają najlepszych, mają naprawdę świetny zespół. Kontynuują swoje dobre występy, podobnie zresztą jak to miało miejsce w zeszłym roku. Więc przed nami nie lada wyzwanie, zwłaszcza po tygodniu kwarantanny, podczas której w ogóle nie było treningów. Mam nadzieję, że w zespole jest głód gry i pragnienie emocji, bo w końcu nie graliśmy o punkty od około miesiąca  – mówi Luke Reynolds.

Przypomnijmy, że po raz ostatni nasz zespół w walce o punkty sprawdził się 30 września, mierząc się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Natomiast po meczu z Treflem Pomarańczowych czeka wyjazd do Rumunii na turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów (27-29.10.2020, Galati), z którego najlepszy zespół awansuje do fazy grupowej LM.

Mecz z Treflem Gdańsk odbędzie się bez udziału publiczności. Jest to podyktowane najnowszymi wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kwestii nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Bezpośrednią transmisję z sobotniego meczu przeprowadzi Polsat Sport. Serdecznie zapraszamy przed telewizory.