ZAKSA rywalem Pomarańczowych w walce o finał

02.04.2017 Autor: Arkadiusz Modliński

W niedzielę poznaliśmy przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w półfinale mistrzostw Polski. Zgodnie z przewidywaniami drużyna tą jest aktualny mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

– To świetny zespół. Wprawdzie przegraliśmy z nimi w lidze dwa razy 2:3, ale były to porażki pechowe. Żeby ich pokonać, trzeba będzie wznieść się na wyżyny. Ale oni też mają świadomość, że chcąc nas ograć, będą musieli zaprezentować wielką siatkówkę. Przeciwko nam nie gra się łatwo. Tak długo jak piłka jest w grze, wszystko jest otwarte. I to jest najważniejsze – twierdzi Salvador Hidalgo Oliva, przyjmujący naszego zespołu.

Dla naszej ekipy celem na sezon był awans do czołowej czwórki. To założenie zostało spełnione. Ale Pomarańczowi nie zamierzają na tym poprzestać i chcą więcej! – To nie koniec naszej misji. Teraz wszystko zaczyna się od nowa i mamy nowe cele. Chcemy zdobyć mistrzostw Polski – stawia sprawę jasno Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Dokładne terminy spotkań półfinałowych poznamy w poniedziałek 3 kwietnia.

Reguły gry w fazie play off są następujące:

Faza play-off: w fazie play off o tytuł mistrza Polski grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 4. Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski obejmuje dwie rundy. W I oraz w II rundzie zespoły rozegrają dwumecze według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami drugich spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli. Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn (zakończenie seta i meczu następuje przy wyniku 15:13, 16:14, 17:15, 18:16 itd.). Zwycięzcy rywalizacji zagrają w rundzie II o miejsca 1-2, pokonani o miejsca 3-4.