Turniej w Legnicy: Pomarańczowi lepsi od Asseco Resovii

22.09.2019 Autor: Arkadiusz Modliński

W meczu o trzecie miejsce Turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy nasz zespół pokonał 3:0 Asseco Resovię Rzeszów.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli Pomarańczowi, którzy pewnie wygrali pierwszego seta 25:21. W naszych szeregach w premierowej odsłonie najskuteczniejsi byli Jakub Bucki oraz Tomasz Fornal, którzy razem zdobyli 10 punktów.

Druga partia miała już bardziej wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Ozdobą tej części spotkania były bloki punktowe naszego zespołu, na które nadziewał się zwłaszcza Zbigniew Bartman. W kluczowym momencie seta rzeszowianie popełnili prosty błąd, a to dało nam wygraną w partii do 23.

Do połowy trzeciego seta na boisku trwał wyrównany pojedynek. Potem przewagę zyskali rzeszowianie, którzy w końcówce mieli nawet trzy piłki setowe, ale ich nie wykorzystali. Nasz zespół natomiast wykorzystał pierwszą z nadarzających się okazji do zamknięcia seta i całego meczu. Stało się tak w dużej mierze dzięki Fornalowi, który najpierw zaserwował asa, a następnie skutecznie wykonał atak z szóstej strefy w kontrze. Przyjmujący JW zdobył w całym spotkaniu 21 punktów.

Zwycięstwo z rzeszowianami oznacza, że Turniej o Puchar Prezydenta Legnicy zakończyliśmy na trzecim miejscu. Najbliższa okazja do obejrzenia Pomarańczowych w akcji już 27 września, kiedy podejmą oni we własnej hali w sparingu białoruską drużynę Stroitiel Mińsk.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:23, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Margarido, Szalacha, Gladyr, Fornal, Depowski, Popiwczak (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Schulz, Pająk, Lemański, Krulicki, Buszek, Marechal, Mariański (libero) oraz Możdżonek, Bartman, Kosok