Turniej w Legnicy: Miedziowi pokonują Pomarańczowych

21.09.2019 Autor: Arkadiusz Modliński

W rozegranym w Legnicy meczu w ramach turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Cuprum Lubin wygrał z naszą drużyną 3:1.

Pierwszy set sobotniego meczu rozstrzygnął się na naszą korzyść na przewagi (26:24), a skutecznością w premierowej partii imponował Graham Vigrass, który skończył sześć ataków na sześć prób. Po dwóch setach Kanadyjczyk nadal miał stuprocentową efektywność w ofensywie (8/8), ale niestety nasi rywale mocno przycisnęli nasz zespół i za sprawą dobrej gry blokiem wygrali tę część meczu do 19. Napędzani udanymi akcjami tria: Robinson Dvoranen, Damian Domagała oraz Mateusz Sacharewicz lubinianie poszli za ciosem i ich łupem padły także dwie kolejne partie meczu.

To oznacza, że nasz zespół zagra w niedzielę o godzinie 13:00 w meczu o 3. miejsce w turnieju, a rywalem JW będzie Asseco Resovia Rzeszów, która w drugim półfinale uległa GKS Katowice 1:3.

Dodajmy, że podobnie jak dzisiaj również i niedzielne spotkanie będzie transmitowane na żywo na naszym kanale na YouTube. Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej transmisji.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 1:3 (26:24, 19:25, 21:25, 21:25).

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Margarido, Vigrass, Hain, Fornal, Depowski, Popiwczak (libero) oraz Rusek (libero), Gladyr, Szwed

Cuprum Lubin: Lipiński, Gorzkiewicz, Sacharewicz, Domagała, Dvoranen, Zawalski, Gruszczyński (libero) oraz Ziobrowski