Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla w debiucie trenera Slobodana Kovacia [FOTO, WIDEO, STATYSTYKI]

06.12.2019 Autor: Arkadiusz Modliński

W rozegranym w Rzeszowie meczu 9. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel w debiucie trenera Slobodana Kovacia na ławce trenerskiej naszej drużyny pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Od stanu 7:7 nasz zespół najpierw za sprawą Jurija Gladyra wykorzystał kontratak, następnie Damian Schulz zaatakował w aut, a potem Dawid Konarski zatrzymał blokiem Nicholasa Hoaga. Po czasie wziętym przez trenera Piotra Gruszkę, Konarski raz jeszcze zablokował Hoaga (11:7). As serwisowy dobrze usposobionego Konarskiego oznaczał wynik 16:9 dla JW. Nasz zespół grał koncertowo, dokładając kolejne asy jak dwukrotnie uczynił to Graham Vigrass (11:24). Ostatnie słowo w secie należało do bezbłędnie atakującego Christiana Fromma (25:12).

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze, którzy prowadzili 8:6. Przy serwisie Gladyra i pomyłkach w ataku Rafała Buszka naszej drużynie udało się odrobić stratę, a następnie zyskać przewagę (11:9). Niebawem przyjmujący Asseco Resovii poprawił się i odwrócił wynik na korzyść gospodarzy (15:14). As serwisowy Tomasza Fornala powstrzymał nieco zapędy rzeszowian (18:17 dla JW). Po czasie wziętym przez szkoleniowca gospodarzy Fornal w pięknym stylu zaatakował z szóstej strefy (19:17). Później Jastrzębski Węgiel dołożył skuteczny blok i było już 22:18. Pewnie grający nasz zespół zwyciężył także i w drugiej partii (25:20).

Początek trzeciej odsłony znów miał wyrównany początek, z lekkim wskazaniem na nasz zespół. W początkowym fragmencie tego seta błyszczał zwłaszcza Fromm, który efektownie prezentował się w atakach z szóstej strefy. Później popracował jastrzębski blok, a brylował w tym elemencie Konarski (10:7). W kolejnej części seta swoje w ofensywie dokładał Fornal (14:9). Jastrzębski Węgiel grał pewnie, bez najmniejszych potknięć (21:12). To była demonstracja siły! Seta i całe, jednostronne spotkanie zakończyła akcja, w której Lukas Kampa skutecznie zakończył kontratak!

MVP: Tomasz Fornal.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 20:25, 15:25).

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Lemański, Komenda, Rousseaux, Hoag, Schulz, Perry (libero) oraz Buszek, Shoji, Marechal

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek