Nasi uczniowie najlepsi w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!

Opublikowany przez Maj 31, 2017 10:26

Rozmiar czcionki : A- A A+

W dniach 25-28.05.2017 w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał IGRZYSK Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „Czwórki” Chłopców.

W turnieju brali udział mistrzowie województw,  a województwo ŚLĄSKIE reprezentowane było przez Szkołę Podstawową nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach.

Pierwszego dnia rozegrano mecze w czterech grupach, wyniki grupy C:

SP 15 Żory – SP 5 WYSZKÓW             2:0

SP 15 Żory – SP 42 GDAŃSK               2:0

SP 15 Żory – SP 2 MILICZ                   2:0

SP 15 Żory z pierwszego miejsca awansowała do następnej rundy, wraz z  drużyną z drugiego miejsca do dwóch grup ćwierćfinałowych o miejsca 1-8 (z zachowaniem wyniku między tymi zespołami).

Wyniki drugiego dnia:

SP 15 Żory – SP 3 GUBIN                   2:1

SP 15 Żory – SP 7 KROTOSZYN           2:0

Po tych dwóch spotkaniach, ponownie uczniowie SP 15 wygrali  grupę i awansowali do półfinału rozgrywek, w którym zmierzyli się z SP 19 ELBLĄG.

SP 15 Żory  – SP 19 ELBLĄG    2:0

Dzięki tej wygranej SP 15 awansowała do wielkiego finału, który był rozgrywany, jak i inne mecze o konkretne już miejsca w trzecim dniu turnieju.

Finał:

W ostatnim meczu, decydującym o Mistrzostwie Polski Szkół Podstawowych Żory ponownie spotkały się z Krotoszynem. Drużyna reprezentantów województwa śląskiego ponownie pokonała rywali, a tym samym uczniowie SP 15 Żory zostali złotymi medalistami Mistrzostw Polski!

SP 15 Żory – SP 7 KROTOSZYN           2:0

SKŁAD drużyny:

Abram Aleksander

Piksa Aleksander

Mikołaj Iskierka

Rerych Mikołaj

Wójciga Jakub

Marchel Jakub

Strzymszok Kamil

Szymański Wojciech

Rakowski Dominik

Lejawa Filip

Trener: Dawid Hołda

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPCÓW: I MIEJSCE – SP 15 ŻORY II MIEJSCE- SP 7 KROTOSZYN III MIEJSCE – SP 13 TOMASZÓW MAZOWIECKI IV MIEJSCE- SP 19 ELBLĄG V MIEJSCE- PSP CHOBRZANY VI MIEJSCE- SP 10 SUWAŁKI VII MIEJSCE- SP 2 MILICZ VIII MIEJSCE- SP 3 GUBIN IX MIEJSCE- SP 5 GRUDZIĄDZ X MIEJSCE- SP 42 GDAŃSK XI MIEJSCE- SP 11 KĘDZIERZYN-KOŹLE XII MIEJSCE- SP 5 WYSZKÓW XIII MIEJSCE- SP 2 BRZESKO XIV MIEJSCE- PSP 19 KĘDZIERZYN-KOŹLE XV MIEJSCE- SP NAŁĘCZÓW XVI MIEJSCE- SP 3 LEŻAJSK XVII MIJSCE- SP 4 WAŁCZ

NAJLEPSZY ZAWODNIK: MARCHEL JAKUB – SP 15 ŻORY