Nasi kadeci w półfinale mistrzostw Polski!

Opublikowany przez Marzec 5, 2018 12:47

Rozmiar czcionki : A- A A+

W dniach od 1 do 4 marca w Żorach rozegrano jeden z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski kadetów.

Występujący w roli gospodarza zespół z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (rocznik 2001) był bezkonkurencyjny dla swoich rywali i z pierwszego miejsca awansował do kolejnej fazy rozgrywek o prymat w kraju. Brawo!

W zaplanowanych na 16-18 marca półfinałach wystąpi 16 najlepszych zespołów w kraju. Akademia Talentów ma szansę na organizację jednego z tych turniejów.

Jastrzębski Węgiel: Hubert Szymczak, Dominik Fedak, Jakub Wierciński, Dawid Gruszczyński, Jakub Janicki, Michał Malczewski, Krystian Walczak, Roque de Oliveira Filip, Adrian Brzenk, Hubert Chudziak, Jakub Czyżowski, Szymon Rakowski, Filip Wieczorek, Patryk Cichosz, Michał Gierżot, Jakub Krysiewicz, Mateusz Wojciechowski.

Wyniki turnieju ćwierćfinałowego o mistrzostwo Polski kadetów:

podgrupa A

RCS Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 20:25, 23:25)

podgrupa B

Gwardia Wrocław – BAS Białystok 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)

BAS Białystok – Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:9, 25:12, 26:24)

Mickiewicz Kluczbork – Gwardia Wrocław 0:3 (10:25, 14:25, 10:25)

finały

Jastrzębski Węgiel – BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)

Gwardia Wrocław – RCS Czarni Radom 0:3 (22:25, 18:25, 22:25)

RCS Czarni Radom – BAS Białystok 3:0 (25:13, 25:18, 25:20)

Jastrzębski Węgiel – Gwardia Wrocław 3:2 (20:25, 19:25, 25:19, 25:22, 15:11)

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Jastrzębski Węgiel – awans, 2. RCS Czarni Radom – awans, 3. Gwardia Wrocław, 4. BAS Białystok, 5. Mickiewicz Kluczbork.

Nagrody indywidualne: 

Najlepszy przyjmujący – Jakub Baranowski (RCS Czarni Radom)

Najlepszy libero – Krzysztof Kołtowski (Gwardia Wrocław)

Najlepszy atakujący – Daniel Fijałka (Gwardia Wrocław)

Najlepszy środkowy – Michał Gierżot (Jastrzębski Węgiel)

MVP – Krystian Walczak (Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy rozgrywający – nie przyznano