Młodzicy pewnym krokiem wchodzą do półfinału mistrzostw Polski [FOTO]

Opublikowany przez Kwiecień 15, 2018 19:41

Rozmiar czcionki : A- A A+

W dniach od 13 do 15 kwietnia w Żorach rozegrano jeden z ośmiu w kraju turniejów ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski młodzików.

GALERIE ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

Występujący w roli gospodarza zespół z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla nie dał większych szans swoim przeciwnikom i z kompletem zwycięstw zameldował w gronie szesnastu najlepszych zespołów w kraju. Terminy rozegrania turniejów półfinałowych nie są jeszcze znane.

Wyniki turnieju ćwierćfinałowego o mistrzostwo Polski młodzików w Żorach:

podgrupa A

Spartakus Jawor – Delfin Darłowo 2:0 (25:8, 25:10)

Delfin Darłowo – Jastrzębski Węgiel 0:2 (12:25, 5:25)

Jastrzębski Węgiel – Spartakus Jawor 2:1 (25:16, 18:25, 15:12)

podgrupa B

Volley Gubin – MKS Będzin 1:2 (25:23, 16:25, 11:15)

MKS Będzin – MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 (20:25, 23:25)

MMKS Kędzierzyn-Koźle – Volley Gubin 2:0 (25:21, 25:12)

finały

Jastrzębski Węgiel -MKS Będzin 2:0 (25:14, 25:15)

MMKS Kędzierzyn-Koźle – Spartakus Jawor 2:1 (25:21, 19:25, 15:8)

Spartakus Jawor – MKS Będzin 2:1 (20:25, 25:20, 15:11)

Jastrzębski Węgiel – MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:14, 25:17)

mecz o 5. miejsce

Delfin Darłowo – Volley Gubin 1:2 (19:25, 25:19, 8:15)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel – awans do półfinału MP
  2.  MMKS Kędzierzyn Koźle  – awans do półfinału MP
  3. JKS Spartakus Jawor
  4. ANBUD MKS Będzin
  5. MLKS Volley Gubin
  6. DMKS Delfin Darłowo

AT Żory Jastrzębski Węgiel: Patryk Siejka, Fabian Grzegorczyk, Mateusz Kufka, Jakub Styrnol, Kacper Ołeniak, Kajetan Kubicki, Aleksander Pikuła, Jakub Hawryluk, Michał Gajda, Kacper Kania, Bartłomiej Mądrzyk, Kamil Strzymszok, Aleksander Abram, Dominik Rakowski, Jakub Marchel.

Nagrody indywidualne żorskiego turnieju: 

Najlepszy przyjmujący: Piotr Śliwka (JKS Spartakus Jawor)
Najlepszy atakujący: Patryk Siejka (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy rozgrywający: Kacper Ołeniak (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy środkowy: Mateusz Kufka (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy libero: Jakub Hawryluk (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
MVP: Kajetan Kubicki (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)