Mistrzowie Belgii pokonani 3:0. Jastrzębski Węgiel liderem grupy C Ligi Mistrzów [FOTO, WIDEO]

19.12.2019 Autor: Arkadiusz Modliński

W rozegrany meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 belgijski VC Greenyard Maaseik i objął prowadzenie w grupie C.

Pierwszy set przebiegł wyraźnie pod dyktando naszej drużyny, która zdominowała rywali skutecznym atakiem oraz kontratakiem. Najskuteczniejsi w tej partii po naszej stronie byli: Christian Fromm oraz Dawid Konarski, którzy zdobyli po pięć punktów.

W drugiej partii nasi rywale próbowali nawiązać z Pomarańczowymi wyrównany pojedynek, ale od stanu 8:8 nasza drużyna zaczęła odjeżdżać Belgom. W naszych szeregach błyszczał niezawodny w ofensywie Konarski (15:10). Przy zagrywce Jurija Semeniuka i skutecznej kontrze Jelte Maana goście niebezpiecznie zbliżyli się na różnicę dwóch „oczek”, ale Tomasz Fornal przerwał serię VC Greenyard Maaseik. Za chwilę goście znów przycisnęli JW (Maan!) i dystans punktowy na korzyść naszej ekipy wynosił już tylko punkt. Dzięki dobrym akcjom Fornala zdołaliśmy uspokoić sytuację (22:19). Drugą partię na naszą korzyść zamknął efektywny blok Fromma (25:20).

Słynący z odrabiania strat ze stanu 0-2 w setach w poprzednich dwóch meczach z Halkbankiem oraz Zenitem Belgowie śmiało rozpoczęli trzeciego seta (6:5, 7:6). W dalszej części seta wciąż trwała walka cios za cios (13:13, 16:16). Dopiero po ataku Andrija Aganitsa zyskaliśmy dwupunktową przewagę (18:16). Po czasie wziętym przez trenera gości Belgowie doprowadzili do wyrównania. Jastrzębski Węgiel szybko opanował sytuację, a po udanej akcji z szóstej strefy w wykonaniu Fornala wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (22:19). Seta i całe spotkanie zakończył as serwisowy Jakuba Buckiego (25:21).

MVP: Lukas Kampa

Jastrzębski Węgiel – VC Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki

VC Greenyard Maaseik: Aganits, Kvalen, Maan, Peeters, Semeniuk, Zimmermann oraz Dronkers (libero), Wójcik, Folguera, Nielsen