GKS lepszy od JW w test-meczu w Łaziskach Górnych

14.09.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W rozegranym w Łaziskach Górnych sparingu Jastrzębski Węgiel musiał uznać wyższość GKS Katowice.

Nasz zespół przystąpił do meczu kontrolnego w składzie z dwoma reprezentantami Niemiec, którzy w środę dotarli do Klubu.

Pierwsza partia meczu miała wyrównany przebieg. Wprawdzie to zespół z Katowic był ciągle w natarciu, ale nasza ekipa skutecznie odpowiadała (od 14:11 do 14:14, od 23:21 do 23:23). W końcówce seta Bartosz Krzysiek popisał się asem serwisowym i tym samym zamknął premierową odsłonę na korzyść katowickiej ekipy.

Drugą część meczu lepiej zaczęli Pomarańczowi, którzy prowadzili 10:5. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego poprawili przyjęcie, a także byli skuteczniejsi na zagrywce oraz w bloku (16:10, 19:12). Jastrzębianie do końca kontrolowali wynik i tym razem to oni byli górą w partii (25:19).

Początek trzeciego seta znów należał do katowiczan. Przy stanie 10:6 „Fefe” de Giorgi wziął przerwę na żądanie, po której Jakub Bucki przerwał serię żółto-czarnych. Atakujący naszej ekipy należał w tym fragmencie meczu do wyróżniających się graczy w ofensywie. Na pochwałę zasłużył też rozgrywający Lukas Kampa, który najpierw znakomicie obił ręce blokujących (!), a następnie asem serwisowym doprowadził do wyrównania (14:14). Kłopoty w przyjęciu sprawiły jednak, że to nasi rywale znów odskoczyli punktowo. Pomimo tego, że Pomarańczowi mocno naciskali na przeciwnika, to jednak to GKS okazał się lepszy w trzecim secie.

W czwartej partii od początku na placu gry w jastrzębskich szeregach pojawili się: Dawid Gunia (za Grzegorza Kosoka) oraz Patryk Czyrniański (za Salvadora Hidalgo Olivę). Z czasem dołączył do nich także Nikodem Wolański, który zmienił Kampę. Katowiczanie utrzymali swój dobry rytm gry z poprzedniego seta i to oni zwycięsko wyszli z tej partii i całego spotkania (19:25).

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 1:3 (23:25, 25:19, 21:25, 19:25)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Kosok, Hain, Fromm, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Wolański, Gunia

GKS Katowice: Butryn, Komenda, Kohut, Krulicki, Depowski, Sobański, Mariański (libero) oraz Woch, Fijałek, Krzysiek, Ogórek (libero), Sobala