Dawid Konarski

Dawid to podstawowy atakujący reprezentacji Polski z sezonu 2017, w której wystąpił blisko 100 razy. Jest mistrzem świata z 2014 roku i brązowym medalistą Pucharu Świata. W siatkówce klubowej największe triumfy święcił z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski.

Nie mniejsze sukcesy osiągnął wraz z Asseco Resovią Rzeszów, z którą także sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w Polsce, a ponadto wywalczył srebro Ligi Mistrzów podczas turnieju finałowego w Berlinie w 2015 roku. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień indywidulanych, z których najważniejsze to: MVP mistrzostw Polski 2015, MVP i najlepszy atakujący Pucharu Polski 2017 oraz MVP Superpucharu Polski 2013.

W zeszłym sezonie zdecydował się po raz pierwszy w swej karierze wyjechać do klubu zagranicznego. Wybrał turecki Ziraat Bankasi Ankara, w którym występował wspólnie z innym reprezentantem kraju Bartoszem Kurkiem. Jego turecka drużyna zakończyła sezon na piątym miejscu, a także wystąpiła w finale europejskiego Pucharu CEV.

Teraz zawodnik wraca pod skrzydła trenera Ferdinando De Giorgiego, z którym dwa raz stanął na najwyższym stopniu podium PlusLigi.

Kluby: Delecta Bydgoszcz, Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Ziraat Bankasi Ankara

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 31 sierpnia 1989r.
Świecie, Polska
Wzrost 198 cm
Masa ciała 98 kg
Pozycja Atakujący
Zasięg w ataku 355 cm
Zasięg w bloku 335 cm