Dawid Konarski najlepszym atakującym Memoriału Wagnera

05.08.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W niedzielę w Krakowie zakończył się XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Reprezentacja Polski z Dawidem Konarskim w składzie zajęła drugie miejsce w turnieju. Nasz zawodnik znalazł się w drużynie marzeń Memoriału.=

Krakowski memoriał był próbą generalną przed rozpoczynającym się w najbliższy piątek w Gdańsku turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mistrzowie świata Polacy wygrali w turnieju dwa mecze – z Serbami 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22) oraz Finlandią 3:0 (25:19, 25:16, 25:19), a także ulegli mistrzom olimpijskim Brazylii 1:3 (20:25, 21:25, 27:29, 22:25). „Canarinhos” triumfowali w całych zawodach.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz atakujący Dawid Konarski, który przeciwko Serbom zdobył 17 punktów, przeciw Finom – 11, natomiast w starciu z Brazylią był zmiennikiem Macieja Muzaja i pojawiał się na placu gry tylko epizodycznie. Dobra forma naszego siatkarza została zauważona przez organizatorów memoriału – Dawid został wybrany do drużyny marzeń turnieju jako najlepszy atakujący.

Teraz przed kadrą Polski najważniejsza impreza sezonu. W najbliższy piątek w Gdańsku biało-czerwoni podejmą walkę o przepustkę na przyszłoroczne IO w Tokio. Naszymi rywalami będą: Francuzi, Słoweńcy oraz Tunezyjczycy. Po drugiej stronie siatki zobaczymy m.in. naszego francuskiego przyjmującego Juliena Lyneela. Awans na igrzyska uzyska zwycięzca turnieju.