Beniaminek pokonany za trzy punkty. 14 wygrana w ostatnich 16 spotkaniach! [WIDEO, FOTO]

Opublikowany przez 1 lutego, 2020 19:52

Rozmiar czcionki : A- A A+

W meczu 18. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 na wyjeździe  MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Od pierwszych akcji spotkania na Podlasiu było widać, że nasz zespół bardzo dobrze czuje się w polu serwisowym. Nasi zawodnicy podejmowali ryzyko na zagrywce, co wpędzało w kłopoty naszych rywali. Z kolei ataki przeciwników JW były podbijane przez nasz zespół, a to umożliwiało naszych graczom wyprowadzanie kontrataków. Na początku meczu brylował Dawid Konarski, który świetnie serwował i pewnie atakował. Po jego asie wynik brzmiał 12:6 dla Jastrzębskiego Węgla. Po czasie wziętym przez trenera Andrzeja Kowala, Pomarańczowi kontynuowali swoją świetną grę (15:7). Przy stanie 19:11 szkoleniowiec gospodarzy poprosił o kolejną przerwę dla swojej ekipy, ale nasza drużyna nie zwalniała tempa. Kolejny as serwisowy Konarskiego dał rezultat 21:12. Pomarańczowi bez większych kłopotów rozstrzygnęli premierową partię na swoją korzyść (25:16).

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

W drugiego seta Jastrzębski Węgiel wszedł z równie dużym impetem, jak w pierwszą odsłonę (4:2). Rywale próbowali naciskać na nasz zespół (5:4), ale byliśmy w stanie odpowiedzieć im blokiem (7:5). Wówczas jednak przydarzył nam się przestój, który kosztował nasz zespół utratę czterech punktów z rzędu (9:7). Od tego momentu suwałczanie trzymali naszą drużynę na dwupunktowym dystansie (12:10, 13:11, 14:12). Dopiero w momencie kiedy Konarski znów posłał na stronę rywali asa, wyrównaliśmy stan seta po 14. Niestety, nie poszliśmy za ciosem, natomiast gracze Ślepska Malow ponownie zbudowali kilkupunktową przewagę. Zapracowali na to blokiem (18:15). Po czasie wziętym przez trenera Slobodana Kovacia zbliżyliśmy się do ekipy z Suwałk na różnicę jednego punktu (18:17). Spora w tym zasługa naszych środkowych – Jurija Gladyra i Grahama Vigrassa. I ponownie, nie zdołaliśmy utrzymać kontaktu z przeciwnikami (22:18). Niesieni fantastycznym dopingiem gospodarze zwyciężyli w drugim secie 25:20.

Pierwsza faza trzeciego seta znów zaczęła się po myśli Jastrzębskiego Węgla. Najpierw Vigrass do spółki z Konarskim zatrzymali blokiem Kevina Klinkenberga, a później Lukas Kampa popisał się znakomitym atakiem (!) w kontrze. Dwa dynamiczne ataki Tomasza Fornala z lewego skrzydła złożyły się na wynik 10:7. Wkrótce potem Konarski dołożył asa serwisowego (12:7). Efektowna akcja, w której Konarski rozegrał do Gladyra, przyniosła rezultat 14:10 dla JW. Niebawem Julien Lyneel równie widowiskowo zaatakował z szóstej strefy w kontrze i mieliśmy już pięć „oczek” w zapasie (18:13). Przy stanie 21:15 na placu gry zadaniowo na zagrywkę pojawił się Jakub Bucki i w swoim stylu zaserwował asa (22:15)! Zaraz potem nasz drugi atakujący dołożył kolejną punktową zagrywkę (24:15). Jastrzębski Węgiel triumfował w tym secie do 17.

Dzięki świetnym zagrywkom (asy serwisowe Cezarego Sapińskiego oraz Bartłomieja Bołądzia) w czwartym secie gospodarze wyszli na prowadzenie 7:2. Na szczęście nasi siatkarze byli w stanie odpowiedzieć przeciwnikom trzema punktowymi blokami z rzędu (7:5). Kiedy Kampa po raz trzeci w meczu skutecznie zaatakował w kontrze, zbliżyliśmy się do suwałczan na różnicę jednego „oczka”. Po czasie dla MKS-u Nicolas Szerszeń przestrzelił w ofensywie i byliśmy na czele (9:8). Wkrótce potem, w długiej akcji, w której cierpliwie nabijaliśmy piłkę na blok, Lyneel pokazał wielki kunszt i dał nam dwupunktową przewagę (12:10). Jastrzębski Węgiel nie zwolnił tempa i zyskał cztery punkty w zapasie (14:10). Na dystansie tej partii Jakub Popiwczak błysnął doskonałymi obronami, Vigrass z Fornalem – blokiem, zaś Lyneel serwisem (as), a konsekwencją tego był wynik 21:13 dla Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi nie spuścili z tonu i zwyciężyli w czwartej partii 25:18 i całym meczu 3:1.

MVP: Dawid Konarski.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź, Tuaniga, Sapiński, Takvam, Szerszeń, Klinkenberg, Stańczak (libero) oraz Filipowicz (libero), Rohnka, Szwaradzki, Gonciarz, Siek

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Gladyr, Lyneel, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Depowski, Bucki